united-lityum1

Sık sık uçak yolculuğu yapıyor iseniz ve ucuz bulduğunuz İyon Pilleri yanınızda götürmek istiyorsanız 1 Nisan itibari ile pil taşınması yasaklanıyor. Bagajınızdan olmayın!

Cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar gibi başka ürünlerde de kullanılan ile artık hayatımızın her yerinde olan lityum iyon pillerin, uçaklarda taşınması yasaklandı.

lityum iyon

Cep telefonu, fotoğraf makinası, tablet ve dizüstü bilgisayar gibi cihazlar ile hayatımızın her yerinde olan ve yüksek enerji sunması ile tutulan Lityum iyon piller, büyük bir tehlikeyi de beraberinde getiriyor.

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), yolcu uçaklarını daha güvenli hale getirmek için yeni kararlar aldı. Bu kararlar içinde lityum iyon pillerin 1 Nisan itibariyle uçakta taşınmasına izin verilmeyecek.

battery

Şunu unutmayalım ki yolcu beraberinde taşınan piller, yasak kapsamı dışında tutuldu. Yasak şimdilik bagaj bölümünde toplu halde taşınan lityum iyon pilleri kapsıyor. Eğer ki birden fazla pil taşımak zorunda iseniz yapılacak kontrolde pil taşıma standartları doğrultusunda pilleri tek tek paketlemek zorundasınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here