siber dünya savaşında amerika çin rekabeti sürüyor
siber dünya savaşı başladı

İnternet son derece yoğun kullanımıyla ilgimizi çekerek, her işlerimizde yardımcı olarak bizim kendimize ayırdığımız vakitlerde artış göstermesine ve her konuda kendimizi geliştirmemize yardımcı bir platform olarak ortaya çıkıyor. Yalnız internet portalında bulunan özel bilgilerimiz sürekli tehlike altında olduğumuzu ve giderek gelişen teknolojiyle beraber; kötü amaçlara sahip insanların bilgilerimize ulaşmayı deneyeceğini gösteriyor. Bu tehlikeli duruma rağmen; internet kullanımından vazgeçemiyor, hayatımızın odak noktası haline geldiğini söylüyoruz.

İşte Siber Savaşta Yer Alan Ülkeler

Son günlerde siber saldırılar daha da yoğunlaşmış durumda. Hatta bu yazıyı yazdığımız anda Amerika Birleşik Devletleri ve Çin Halk Cumhuriyeti arasında bir siber savaş devam ediyor. Dünya çapındaki tüm hackerların takip ettiği bu savaşa Meksika , Rusya, Japonya, Güney Kore, Suudi Arabistan, Norveç, Tayvan , Çek Cumhuriyeti, İsviçre, Hollanda ve Ukrayna gibi ülkeler de dahil oldu. Türkiye ise ilk başlarda yer aldıktan sonra savaştan çekildi.

Üretilen komplo teorileri arasında Amerika’nın kendisine karşı olan saldırıları tespit etmek için böyle bir yola giriştiğini, zor zamanları için önlem yaratarak tüm saldırılara karşı koymanın bir tatbikatını yapmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here