Ana Sayfa Akıllı Telefon 1000 TL Altı Akıllı Telefonlar – 2020

1000 TL Altı Akıllı Telefonlar – 2020

1000 TL altı akıllı telefonlar için hala tercih edebileceğimiz modeller hangileri? Yeni akıllı telefonlara rakip olacak modeller.

-

1000 TL altı akıllı telefonlar için artık çok fazla seçenek yok. Yıl 2017-2018 iken 1000 TL altına düşebileceğiniz birçok model vardı. 2019 yılında bile birkaç model vardı ama 2020 yılında fiyatlar çok yükseldi.

Haliyle bu yıl, bu fiyata alınabilecek olan telefonları mumla arıyoruz. Yine de tercih edilebilecek bazı akıllı telefonlar yok değil.

Model sayısı daha az olmakla beraber alınabilecek telefonlar var. Bizim de görevimiz size bu telefonları aktarmak. Belli başlı özellikleriyle beraber bu telefonlar içerisinde yer alan modellerin detaylarını paylaşmaya çalışacağız.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi vs Huawei vs Samsung Hangisi İyi?

Hala Alınabilecek 1000 TL Altı Akıllı Telefonlar

Bu modelleri belirlerken, hala satışta olan eski akıllı telefonlardan ve daha yeni giriş seviyesi modellerden söz edeceğiz. Öyle çok yeni ve çok iyi akıllı telefonlar beklemeyin zaten fiyat aralığı belli.

İlginizi Çekebilir: 1000 TL Altı Akıllı Saatler ve Tüm Özellikleri

Samsung Galaxy S4

Efsaneler asla ölmüyor. Efsaneler arasına adını yazdırmış olan akıllı telefonlardan birisi de Samsung Galaxy S4 modeli. Eski bir telefon olmasına karşın hala belli başlı e-ticaret sitelerinde satışı olan telefon, satıldığı dönemin en iyilerinden.

Tasarımı

Telefonun tasarımı için hem çok fazla şey söylenebilir hem de bu modelin tasarımı için hiçbir şey söylenmeyebilir. Ayrımı eski ve yeni akıllı telefonlar olarak yapmak lazım. Yeni telefonlar göz önüne alınırsa, tasarım başarısız bulunabilir.

Fakat tanıtıldığı dönemde telefonun tasarımına baktığımızda çok iyi bir model bizi karşılıyor. Alt kısımda menü tuşunun olduğu, yani fiziksel tuş kullanıldığı çerçeveler, üst kısımda kamera ve sensörlerin bulunduğu çerçeve. Arkaya geçtiğimiz de yine dönemin telefonu var. Geniş tek bir kamera, kameranın flaş ışıklarındaki yansıması olan geniş bir flaş ışığı ve hoparlör ızgarası.

1000 TL altı akıllı telefonlar

Teknik Özellikler

Samsung Galaxy S4 2013 yılında çıkış yapan bir akıllı telefon. 2013 yılından bu zamana kadar çok şeyler değişti. 7 sene akıllı telefonlar için çok çok yüksek bir süre. Ama buna rağmen hala sizi bir süre götürebilecek olan bir telefon var.

İşlemci falan bir yana ama ekran çok iyi. Telefonda yer alan ekran Super AMOLED. 5 inç ekran boyutu ile Full HD çözünürlük var. Günümüzde bir çok telefonda bu değer yok. Gorilla Glass 3 camlarının koruduğu akıllı telefonun 441 PPi piksel yoğunluğu var ve 60 Hz yenileme hızı bulunuyor.

Ekran konusunda dediğimiz gibi çok iyi bir akıllı telefon. Diğer teknik özellikler ise eskide kaldı. İşlemci seçiminde Exynos 5 Octa 5410 serisi var. 8 çekirdek işlemci 1.6 GHz hıza sahip ve 32 bit mimarisinde.

Grafik birimi için PowerVR SGX544 modelinin kullanıldığı akıllı telefonda 2 GB RAM gibi bir RAM miktarı var. Depolama alanı 16,32,64 GB. Teknik kısmı çok uzun uzadıya anlattık farkındayım ama Samsung Galaxy S4 modelini özlemişiz. :) Son detayımız pil olsun. Bu modelde 2600 mAh pil var.

1000 TL altı akıllı telefonlar

Kamera

Tek arka kamera bulunan akıllı telefon 13 MP değerinde bu tek arka kamerada f/2.2 diyafram açıklığı sunuyor. Full HD çekim yapan kamera şimdiyle karşılaştırılmaz bile. Buna rağmen HDR ve EIS desteği var. Öndeki kameranın da 2 MP olduğunu hatırlatalım.

Artıları

 • Ekranı Hala Çok iyi

Eksileri

 • İşlemci çok eskidi.
 • Android 5 işletim sistemi kullanıyor.

Kimler Almalı?

 • Günlük kullanım için telefon arayanlar ya da ana telefonları yanında ikinci bir telefon arayanlar almalı.

Fiyat

 • 800 – 900 TL arası

Alcatel A5 LED

Bir eski devden bir başka modele geçelim. Bu model çok eski değil. 2017-2018 yılı gibi satışların başladığı bir akıllı telefon. Tasarım kısmında güzel oynamaların olduğu akıllı telefonun tüm özelliklerine bakalım.

Tasarım

Telefonun tasarımının, yine eski modelleri işaret ettiğini görmekteyiz. Kare şeklinde bir ekran tasarımı kullanan akıllı telefon, bu yönüyle diğer modellerden daha iyi. Üst çerçeve biraz daha kalın ama alt kısımda sanal tuşların yer aldığı daha ince bir çerçeve var.

Ön tasarım standart ama arka kapaktaki tasarım öyle her akıllı telefonda gördüğümüz bir tasarım değil. Telefonu düz arka kapaklı versiyonda alabileceğiniz gibi LED desenli olan arka kapaklı akıllı telefonu da alabilirsiniz.

1000 TL altı akıllı telefonlar

Teknik Özellikleri

2017 yılı satışa sunulan bir akıllı telefon olmasına rağmen, Samsung’un akıllı telefonlarına yaklaşmayan bir ekran kullanılmış. Telefonda 5.2 inç ekran var.

AMOLED panel seçimi de yok. Görüntünüzü standart halde sunacak ekran IPS LCD. 720 X 1280 yani HD görüntüde olan akıllı telefon, sadece 282 PPi piksel yoğunluğu veriyor. Bu değer biraz düşük bir değer. Görüntü kalitesi sanıldığı kadar kaliteli değil.

Sıralamamı değiştirmiyorum ve ekrandan direkt olarak işlemcilere geçiyorum. 1000 TL altı akıllı telefonlar listesindeyiz unutmayalım. Tekrar tekrar hatırlatayım ki telefonlar çok çok iyi özelliklere sahip olmayacak.

Alcatel A5 LED bu modellerden. Telefonda MediaTek MT6753 işlemcisi kullanılıyor. Telefona can veren işlemci 1.3 GHz hızında çalışıyor. Öyle uygulamaları çok hızlı çalıştırayım ya da oyunları sorunsuz açayım diyecek babayiğit bir işlemci yok. RAM standartları aşmayacak.

Bizi utandırmayacak ama standartları aşmayacak cinsten. 2 ve 3 GB RAM olmak üzere iki seçenek üzerinde 16 GB ve 32 GB depolama alanı var. Artık 2 GB RAM kullanan modeli satışta bulmak çok zor. Yine teknik konusunda son bilgi pil olsun. Telefonda 2800 mAh pil sizi bekliyor olacak.

1000 TL altı akıllı telefonlar

Kamera

Tek kamera kullanılan akıllı telefonlar her zaman yeterli performansı vermez. 1000 TL altı akıllı telefonlar 2020 listesi yapıyorsanız da çok sayıda arka kamera kullanan bir akıllı telefon bekleyemezsiniz. Alcatel A5 LED modelinde de 8 MP arka kamera var. Full HD çekim yapan kamera f/2.0 diyafram açıklığında. Ön kamera 5 MP değerinde ve 720p çekim yapıyor.

Artıları

 • Android 6 çalıştırıyor

Eksileri

 • Ekran ve kamera başarısız.
 • İşlemci oyunlar ve uygulamaları kaldıracak kadar iyi değil.

Kimler Almalı?

 • Bu bölümden vazgeçmemiz gerekecek. Çünkü 100 TL altı akıllı telefonlar listesinde telefon kullanım amacı çok farklı değil. Bu telefonlar ya ikinci telefon olarak görev yapar ya da sadece temel telefon fonksiyonlarını yerine getirmek için. Belki de birkaç oyunu da oynayabilirsiniz.

Fiyat

 • 900 – 950 TL

LG G4 Beat

Hepsine değil ama bazı LG akıllı telefonlarına haksızlık edildiğini düşünüyorum. Marka çok iyi akıllı telefonlar sunamadı ama bir dönem gerçekten iyi telefonları, uygun fiyata sunmasıyla biliniyordu. LG G4 Beat bu modellerde birisi.

Tasarım

LG G4 Beat farklı tasarıma sahip. Telefonda bombeli tasarım kullanılmış. Yandan baktığınızda görüyorsunuz ki dışarı doğru çıkış bir kasa var. Bu yapı telefonun kalınlığını 10 mm seviyesine kadar taşıyor.

Önde değerlendirme yaptığınızda görüyorsunuz ki sadece LG logosu var ve üst ve alt çerçeveler kullanılmış. Arkaya geçtiğinizde kamera ve kameranın altında fiziksel bir tuş var. Flaş ışığı ve desenli yapı, arka kapağın görüntüsünü dominant hale getirmekte.

1000 TL altı akıllı telefonlar

Teknik Özellikler

2015 yılında piyasaya sunulan akıllı telefonda ekran konusunda tatmin edici değerler var. 5.2 inçlik ekran Full HD çözünürlüğünde ve IPS LCD ekran paneli var. Dikkat çeken nokta PPi değeri. Ekranın PPi değeri yüksek.

424 PPi gibi bir aralık var ve bu gerçekten başarılı gösterilir. Samsung akıllı telefonlarının ekranına yetişen bir telefon var. Tabii hem 1000 TL altı akıllı telefonlar listemizde olduğumuzu unutmayalım hem de bu telefonun 2015 yılı çıkışlı olduğunu unutmayalım.

Teknik özellikler de diğer telefonlara göre daha iyi. Bir kere başarısını kanıtlamış olan Snapdragon 615 işlemciler tercih edilmiş. 1.5 GHz hız ve 8 çekirdek barındıran işlemcinin grafik birimi Adreno 405. 1.5 GB RAM ile düşük bir seviye RAM getiren LG G4 Beat, sadece 8 GB depolama alanına sahip.

1000 TL altı akıllı telefonlar

Kamera

Tam manuel kontrol ayrıcalığına sahip olan 8 MP değerinde f/2.4 diyafram açıklığında tek arka kamera Full HD çekim yapabilmek yeteneğiyle standartları yakalamış durumda. Arkayı bırakın ve öne geçin. Gesture Shot kamera özelliği bulunan LG G4 Beat ön kamerasının 5 MP ve Full HD çekim yaptığı görülüyor.

Artıları

 • Ekranı gayet başarılı.
 • Android 6 işletim sistemi
 • Snapdragon işlemci

Eksileri

 • Arka kamerası daha başarılı olabilirdi.

Fiyat

 • 600 – 700 TL.

Samsung Galaxy S5 mini

Samsung’un unutulmaz mini modeller. S3 mini, S5 mini bu telefonlar çok fazla sattı ve Samsung’un ününe ün katmayı başardı. Şu sıralar bile alabileceğiniz iyi telefonlar arasında gösterilecek Samsung Galaxy S5 mini, 100 TL altı akıllı telefonlar listesinde olmasaydı olmazdı.

Tasarımı

Samsung, Apple gibi her seferinde farklı bir tasarım kullanıyor. Yeni modellerde ekrana gömülü kameralar kullanılıyor mesela. Samsung Galaxy S5 mini markanın eski tasarımlarından. Önde fiziksel home tuşu var olan telefonlardan olan mini modeli, iki adet sanal tuş içeriyor.

Üst kısımda kameralar ve diğer sensörlerin olduğu çerçeve alanını da görüyorsunuz. Arkada yine S4 telefonunda olduğu gibi tek bir kamera.

Teknik Özellikler

Super AMOLED ekran kullanımına devam eden Samsung, bu telefonda adı gibi mini ekran sunuyor. 4.5 inç boyutundaki ekranda 720p çözünürlük var ama bunu 4.5 inç ekran ile ölçmek lazım. Zaten piksel yoğunluğunda da bunu anlamak zor değil. 326 PPi piksel yoğunluk değerli ekran yine 60 Hz.

Ekrandan işlemciye atlayınca yine çok giriş seviyesi kalan bir işlemci görülüyor. Snapdragon 400 işlemcisi, 1.4 GHz hız değerinde. Grafik biriminde işlemcilerin yanında gelen seri belli. İşlemcinin yanında yer alan Adreno 305 kullanılıyor.

1.5 GB RAM ile sadece kendi dönemi için iyi sayılabilecek olan bir RAM’e sahip olan Samsung Galaxy S5 mini, 16 GB depolama alanı sabit olarak geliyor.

Kamera

Samsung Galaxy S5 mini kamerası Mini modellerinde çok sık tercih edilen bir kamera. 8 MP değerinde kamera Full HD çekim yapıyor ve bu kameraya önde 2.1 MP kamera eşlik ediyor.

Artıları

 • Ekranlar gayet iyi

Eksileri

 • İşlemci çok düşük.
 • Kamera çok iyi değil.

Fiyat

 • 990 TL

1000 TL altı akıllı telefonlar için bu 4 model işinizi görebilir. Ama şunu üstüne basa basa söylemek istiyorum ki bunlar döneminin iyi telefonları. Şimdilerde performans sorunlarına neden olabilir.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Redmi K30 Ultra Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Bir Xiaomi Ultra telefonu için 10 yıl bekliyorsunuz ve şimdi ikisi aynı anda geliyor. Xiaomi Mi 10 Ultra'nın yanı sıra Redmi K30...

En İyi Xiaomi Telefonlar 2020

Xiaomi, para için değeri yeniden tanımlayan telefonlar sunarak kendisi için bir niş yarattı. Çinli üretici şimdi İngiltere ve diğer Batı pazarlarında satış...

Xiaomi Mi 10 Ultra Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

On yıl önce Xiaomi, teknoloji yolculuğuna başladı ve bir yıl sonra ilk akıllı telefonu olan Mi 1'i piyasaya sürdü. Bugüne kadar hızlı...

Huawei’den Yepyeni Bir Parmak İzi Kilidi!

Huawei, yakın zamanda ekran parmak izi kilit açma teknolojisi için bir patent başvurusunda bulundu. Bu, bir akıllı telefon ekranının her santiminden kilidi...

Huawei Watch Fit’e İlk Bakış

Geçen hafta, Huawei'nin Huawei Watch Fit olarak piyasaya sürülecek ve kod adı Stia olan bir akıllı saat üzerinde çalıştığını öğrendik. Bugün, özellikleri,...