Abone Ol
Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Bugün Koronavirüse 1.016 Kişi Yakalandı, 1.334 Kişi İyileşti

Bugün Koronavirüse 1.016 Kişi Yakalandı, 1.334 Kişi İyileşti

Son üç günde vaka sayılarında en çok düşüş olan 7 ilimiz: Kars, Çanakkale, Bartın, Artvin, Ardahan, Kütahya ve Yalova. Türkiye genelinde vakaların pnömoniye dönme oranı azalıyor.

-

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 11 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.016 kişinin COVID-19 testinin pozitif çıktığını dile getirdi. 21 kişi ise koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Tüm dünyayı saran ve gün geçtikçe daha fazla insana yayılarak büyümeye devam eden koronavirüs salgını Türkiye’de de her gün binlerce kişiye bulaşmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın biraz önce yapmış olduğu açıklamada, bugün yapılan 48.813 testin 1.016 tanesinin pozitif sonuç verdiğini belirtti. Yeni hastalara ek olarak 21 kişinin hayatını kaybettiğini açıklayan Koca, toplamda 193.217 hastanın da taburcu edildiğini de dile getirdi. Her gün paylaşılan bilgilerin toplamına baktığımızda 3930.223 test yapıldığını görüyoruz. Koronavirüs şimdiye kadar 211.981 kişiye bulaştı ve 5.344 vatandaşımızın hayata gözlerini yummasına yol açtı.

11 Temmuz 2020 Koronavirüs Vaka Sayıları

11 Temmuz 2020 Koronavirüs Vaka Sayıları

Bakan Koca, Twitter üzerinden 11 Temmuz 2020 koronavirüs vaka durumu hakkında açıklama yaptı:

“Son üç günde vaka sayılarında en çok düşüş olan 7 ilimiz: Kars, Çanakkale, Bartın, Artvin, Ardahan, Kütahya ve Yalova. Türkiye genelinde vakaların pnömoniye dönme oranı azalıyor. Vaka sayılarındaki artış ve düşüşler, maske ve mesafe kuralına uyuma bağlı.”

Paylaşılan vaka tablosuna bakıldığında son 24 saat içerisinde tespit edilen bin 16 yeni vaka ile beraber toplam vaka sayısının 211 bin 981’e çıktığını görüyoruz. 10 Temmuz rakamlarına kıyasla vaka sayısında 13 artış mevcut. Yoğun bakımda 1.194 hasta bulunurken, entübe hasta sayısının da 401 olduğu açıklandı.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google Pixel 5 5G ve Pixel 4A 5G Göründü

Google, Pixel 4a'yı tanıttı ve bize Pixel 5 5G ve Pixel 4a 5G'yi hakkında bilgi verdi. Pixel 4a duyurusunun...

iPhone 12 Serisi, Tedarik Sorunları Nedeniyle İki Aşamada Dağıtılacak!

Apple'ın tedarik zinciri sorunları ve bu yılki iPhone'ların piyasaya sürülmesini nasıl etkileyebileceğini ilk kez duymuyoruz. Aslında, geçen hafta Apple'ın kendisi, akıllı telefonlarının...

Google Pixel 4a Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Google, daha alınabilir bir fiyatla yeni akıllı telefon tanıtacağını duyurmuş ve aylardır geliştirme aşamasında olduklarını belirtmişti. Bu süreçte Google Pixel 4a için...

Nokia C3 Geekbench’te Göründü

Birkaç gün önce, Geekbench üzerinde bilinmeyen bir Nokia cihazı görüldü, şimdi Nokia C3 olduğunu biliyoruz, çünkü artık elimizde benchmark veritabanında adı onaylayan...

Instagram Nasıl Dondurulur?

Instagram dondurma, güzel bir ayrıcalık. Ayrıcalık demek ilk etapta size farklı gelebilir. Ama işin aslı tam olarak bu. Bunu eskiye dönerek açıklayacağım.