apple watch gold

Apple Watch ile akıllı saat piyasasına giriş yapmaya hazırlanan Apple, Nisan’da yapacağı tanıtım öncesinde pek çok soruya cevap vermiş değil. Öyle ki Apple Watch Gold Edition olarak 18 ayar altın kullanılarak yapılan modeli ile ilgili üstüne çekmeyi başaran Apple, akıllı saatler konusunda çıtayı oldukça yükseltti. 399 Dolar’dan başlayacak olan satış fiyatlarına rağmen Apple’ın bu altın modelinin fiyatı oldukça yüksek olması bekleniyor. Zira Apple Watch’ın resmi internet sitesinde yapılan tanıtımlarda, bu model için çok daha fazlasının ödenmesi gerektiği belirtiliyor.

apple watch gold

Fiyat konusunda dünya genelinde net bir rakam açıklanamasa da bu konuda anketler yapılarak tahminler yürütülüyor. Apple konusunda en iddialı sitelerden birisi olan 9to5mac adlı internet sitesinde Apple Watch’ın bu özel modelinin satış fiyatı ile ilgili anket başlatıldı. Nisan ayına kadar sürecek olan anket, Apple Watch’ın tüm modelleri için satış fiyatlarının açıklanması ile birlikte son bulacak.

Apple Watch 2 yolda

Şu ana kadar 4 bini aşkın oyun kullanıldığı ankette en çok tıklanan seçenek, % 27.49’luk oranı ile 1500 ile 2000 Dolar seçeneği oldu. Bunu da Türk Lirası’na çevirdiğimizde ise 3675 TL ile 4900 TL arasındaki bir fiyatla satışa çıkacağı görülüyor. Anketteki en çok oy alan diğer bir seçenek ise 35004500 Dolar.

Konuyla ilgili açıklama yapan uzmanlar ise Apple’ın bu konuda bir rekora giderek en pahalı olan Macbook modelinden bile daha yüksek bir etiket fiyatı ile satışa çıkacağı iddiasında.

Apple ile ilgili yapılan bu tartışmaların ne kadar doğru olacağı tüm bilgilerin paylaşılması ile açığa çıkacak olması bir yana yapılan bu tartışmalar bile Apple’ın bu konuda ne kadar başarılı bir stratejini yürüttüğünü gözler önüne seriyor.

apple watch gold


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.