Ana Sayfa Teknoloji Haberleri 2.5 Milyon Note 7 Geri Toplanacak!

2.5 Milyon Note 7 Geri Toplanacak!

-

Galaxy Note 7’de kısa süre önce oldukça fazla yaşanan batarya sorunu için Samsung geri toplama kararı aldı ve zarar gittikçe artıyor.

2 Ağustos‘ta tanıtımı yapılmış olan Galaxy Note 7 cihazdı hemen sonra piyasaya sürülerek oldukça fazla satıldı. Büyük ilgi gören cihaz satış rekorları kıracaktıki kısa süre önce yaşanan sorunlar Samsung’u harekete geçirdi. Son yapılan resmi açıklama ile cihazlar için toplanma kararı alındı. İsteyen tüm kullanıcılar cihazları teslim ederek Galaxy Note 7 ücretini geri alabilecek. Tüm bu iade işlemlerinden dolayı Samsung ciddi bir oranda gelir kaybı yaşarken zarar edeceğide gündemde yerini aldı. Net rakamlar geldi.

2.5 Milyon Note 7 Satıldı!

Galaxy Note 7 için son gelen raporlarda tam olarak 2.5 milyon Note 7 satışı yapıldığı ve 3 milyonu geçen bir üretim yapıldığı belirtilirken, 2,5 milyon cihaz için geri toplama işlemi yapılacak. Bu işlemlerin ardından Samsung’un 1.34 milyon dolar zarar edeceği konuşuluyor.

Sorunlar Büyüdü!

2016 yılı içerisinde en güzel yerlerde adı olan Samsung, tam zirvenin zirvesine geçiş yapacakken çok zorlu bir döneme giriş yaptı. Türkiye içerisinde bile oldukça yüksek rakamlara ulaşan Samsung yılın ilk yarısında 14 milyar kâr oranını yakalamıştı. Note 7 iadesi sonrası parasını alan kullanıcılar Apple tarafından oldukça güçlü gelen iPhone cihazlarına yöneltebilir. iPhone 7 özellikle bu hafta tanıtılacak olması Note 7 için ciddi anlamda kötü bir haber olarak algılanacak.Bakalım önümüzdeki günler içerisinde daha detaylı haberler gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here