Birçok insan için yeni telefon alırken en önemli seçim faktörü kameralar oluyor. Çünkü akıllı telefonlar sadece arama yapmak veya mesaj atmak için kullanılmıyor, aynı zamanda fotoğraf gönderiliyor, Snapchat ve Instagram da kullanılıyor. 2015 yılını da artık geride bıraktık ve bu yazıda da, geçtiğimiz yılın en iyi kameralı akıllı telefonlarını bir araya getiriyoruz. 2015 yılının en iyi kameralı akıllı telefonları hangileri?

Apple iPhone 6

1/3.0 inçlik görüntü sensörü, 8 megapiksel kamerası ve f/2.2 diyafram açıklığıyla karşımıza çıkan Apple’ın iddialı modelinde, optik görüntü sabitleme, ağır çekim video çekme gibi özellikler de yer alıyordu. Her ne kadar çözünürlüğü biraz düşük olsa da, iş pratiğe gelince iPhone 6 hep başarılı sonuçlar verdi.

Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung’un Galaxy S6 modeli çok iyi bir kameraya sahipti. Hatta o kadar iyi ki, S7 modelinden bile yüksek çözünürlükle geliyor. 1/2.6 inçlik BSI görüntü sensörüne, 16 megapiksel kamera ve f/1.9 diyafram açıklığına sahip olan bu akıllı cihaz, 4K ve 30fps videolar çekebiliyordu. Aynı zamanda OIS özelliği de vardı. Tek eksiği ise RAW fotoğraf çekmeye imkan tanımaması.

lg-g4-kamerasi-nasil

LG G4

1/2.6 inç BSI görüntü sensörüne, 16 megapiksel çözünürlüğe ve f/1.8 diyaframa sahip olan telefon da tıpkı Galaxy S6 Edge gibi 4K – 30fps videolar çekebiliyordu. Aynı zamanda lazer destekli otomatik odaklanma, OIS, genişletebilir saklama alanı ve RAW çekim olanaklarıyla geliyordu. Kısacası, LG G4, 2015’in en iyi kameralı akıllı telefonlarından birisi rahatlıkla diyebiliriz.

HTC One M9

HTC de geçtiğimiz yıl One M9 ile iyi bir kamera sunmuştu. Her ne kadar telefona genel eleştiriler yapılmış olsa da, 1/2.4 inçlik BSI sensör, 20 megapiksel çözünürlük ve f/2.2 diyafram oldukça iyi bir rakam. 4K video çekimi ve RAW fotoğraf yakalama da cabası.

Google Nexus 6

Bu kategoriye Google Nexus’u almazsak olmazdı. Motorola tarafından yapılan telefon, her yönüyle başarılıydı: dev bir ekran, büyük bir batarya, stok Android. Üstelik 1/3.03 sensörlü, 13 megapiksel çözünürlüklü ve f/2 diyaframıyla görüntü çekiminde de çok iyiydi. Ayrıca çift LED flaş, onu rakiplerinden bir adım öne çıkarmıştı. Diğerleri gibi, Nexus 6 modeli de 4K videolar çekebiliyor.

2016’nın en iyisi hangisi: Galaxy S7 vs. LG G5 [Karşılaştırma]

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here