vodafon2016

Vodafone, Newbury merkezli uluslararası bir İngiliz cep telefonu şirketidir. Dünya’nın 30 ülkesinde GSM operatörü olarak hizmetini sürdürmektedir. Mobil telekomünikasyon şirketi olarak Türkiye’nin ikinci büyük mobil iletişim şirketidir ve 21 milyon abonesi vardır. Son dönemlerde abone sayısını artırması dikkatlerden kaçmamaktadır.

Ortaya çıkan telekominakasyon verilerinin kıyaslamasında yıldızı parlayan Vodafone telefon operatörü oldu. 2016 yılına girmeye çok az kala Vodafone’un 21 milyondan fazla abonesinin bu yılbaşındaki internet kullanımı geçen yılbaşına göre ikiye katlandı. Vodafone aboneleri 31 Aralık 2015 ile 1 Ocak 2016 arasında 1.016 terabayt internet kullandı.

Abone Taşımacılığı Operatörleri Zorluyor

Aynı süre içerisinde toplam 420 milyon dakika konuşan kullanıcılar, 261 milyon da kısa mesaj gönderdi. Yılbaşında en çok mobil internet kullanan iller ise; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana oldu. En çok konuşan iller de İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, İzmir ve Antalya olurken, en çok kısa mesaj gönderen iller İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Şanlıurfa oldu.

Vodafone‘luların yılbaşında en çok aradığı ülkeler ise sırasıyla Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere ve KKTC iken en çok SMS gönderilen ülkeler İngiltere, Almanya, KKTC, Rusya ve Fransa şeklinde sıralandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here