Geçtiğimiz günlerde yapılan Apple etkinliğiyle beraber yeni 4 inçlik iPhone modeli olan iPhone SE resmen tanıtıldı fakat asıl amiral gemisi iPhone bu yılın sonlarında iPhone 7 olarak gelecek. Fakat yeni çıkan söylentilere göre, bunun ardından 2017 yılının Eylül ayında bir de iPhone 7S adlı model satışa sunulacak.

Apple sızıntı haberlerini yapmakla tanınan AppleInsider tarafından aktarılan son bilgilere göre, KGI analisti Ming-Chi Kuo, önümüzdeki yıl çıkacak olan iPhone’un hem ön, hem de arka tarafından kavisli bir panele sahip olacağını söyledi. Ayrıca Apple, Samsung’un görüntü teknolojisi olan ve çok tutulan AMOLED’i de yeni iPhone telefonlarda kullanmaya başlayacak.

2017-apple-7s

Hem Apple Insider, hem de Ming-Chi Kuo’nun dediklerine göre bilgi Apple’ın Cupertino’daki departmanından önemli kaynaklardan geldi ve güvenilir olduğu düşünülüyor. Buna rağmen henüz çıkmasına yaklaşık 18 ay kadar olan telefonda pek çok değişim yaşanabilir. Yani kesin konuşmak için henüz erkend iyebiliriz.

Ayrıca rapora göre Apple bu sefer cam tasarım da kullanacak ve biyometrik tanımlama teknolojisi de telefona eklenecek. Bunu yüz tarama gibi de düşünmek mümkün. AMOLED ekran konusu ise tam bir muamma çünkü üreticilerin kısa sürede bu kadar ekran üretmesi epey zor olacak. Hatırlatmak gerekirse, Apple ayda yaklaşık 25 milyon iPhone telefon satıyor. Ek olarak, ekran boyutunun da 5.8 inç olacağı söyleniyor.

Apple, son olarak 2014 yılında çıkan iPhone 6 modelinde ciddi bir tasarım değişikliği yapmıştı. Bu nedenle 2017 modelinde böyle bir karar alınması kimseyi şaşırtmayacaktır. Şimdilik yapacağımız ise Apple’ın Eylül’de bize ne göstereceğini beklemek.

iPhone 7 Haberleri

iPhone SE İnceleme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here