2016 yılı akıllı telefonlar için en başarılı yıllardan birisi oldu. Genel olarak teknoloji alanında büyük gelişmeler yaşanan yıl olarak öne çıkan 2016 yılında Samsung’un Note 7 olayı, Apple’ın iPhone 7 akıllı telefonlarının piyasaya çıkması, Nokia’nın yeniden kendi adı ile akıllı telefon pazarına giriş yapacağının açıklanması gibi gelişmeler bu senenin akıllı telefonlar alanında bir hayli hareketli geçmesini sağladı. Bununla beraber yeni modellerle beraber bu alanda markaların birbirleri arasındaki rekabetin de artmasıyla beraber 2017 yılı içerisinde Çıkacak Akıllı Telefonlar da merakla beklenmeye başladı.

Yeni yıla sadece sayılı günler kala 2017’nin en başarılı akıllı telefonlarının hangileri olduğu ve dev markaların artan rekabette öne geçmek için hangi seri akıllı telefonları piyasaya süreceği gibi birçok konu şimdiden teknoloji dünyasının gündemine oturdu. Peki, 2017 yılında çıkması beklenen en iyi akıllı telefonlar hangileri? Çıkacak Akıllı Telefonlar rekabette öne geçmek için ne gibi farklılıklarla gelecek? Daha detaylı olarak inceleyelim.

2017 Yılı İçerisinde Çıkacak Akıllı Telefonlar Arasındaki En İyi Modeller

Xiaomi Mi 7 Akıllı Telefonlar

Uygun fiyatlı akıllı telefonlar arasında ilk dikkati çeken modellerden biri Xiaomi serisi akıllı telefonlar olarak biliniyor. Telefonlarında üst düzey performans sunmalarına karşın oldukça uygun fiyat aralıkla piyasada yer alan Xiaomi, bu yönü ile zaten Apple gibi dev markalara rakip bile olmaya başladı. Çinli teknoloji devinin bu noktada son bombalarından birisi de Mi 7 serisi akıllı telefonlar olacak. Çıkacak Akıllı Telefonlar arasında en çok merak edilen Mi 7 serisi için beklenen özellikler neler bakalım.

Tasarım: Çerçevesiz tasarımı benimseyen markanın bu seride de benzeri bir sistem kullanacağı düşünülüyor. Ekranın tam ortasından parmak izi okuyucu bölümünde ekranı ikiye bölen bir çizi ile tasarımı renklendireceği düşünülen markanın iddialara göre kavisli ekran ile gelmesi bekleniyor.

Performans: Çıkacak Akıllı Telefonlar içerisinde üst segment üyelerden biri olarak olan telefonun yeni seri Snapdragon 830 serisi işlemcileri ile beraber geleceği de düşünülüyor. 4 veya 6 GB Ram miktarı ile beraber gelmesi beklenen telefonun 128 GB gibi oldukça iddialı bir dahili hafıza ile geleceğini de belirtelim.

Kamera Ve Ekran: Son olarak Xiaomi Mi 7 serisi akıllı telefonları için kamera ve ekran çözünürlüğü iddialarına bakalım. Bu noktada markaya oldukça yakın kaynaklar tarafından verilen bilgilere göre seri 4K çözünürlük ve 25 megapiksel kamera gibi oldukça tatmin edici özelliklere sahip olacak. Buna ek olarak telefonun 3 boyutlu çekimler yapabileceği de belirtiliyor.

Çıkış Tarihi: Ürünün tahmini olarak çıkış tarihi ise 2017 yılının 2.çeyreği

Çıkacak Akıllı Telefonlar

LG G Flex 3

Esnek ekranlı akıllı telefonlar alanında ilk üyelerden biri olan LG G Flex serisi akıllı telefonların yeni üyesi olması beklenen Flex 3 serisi Çıkacak Akıllı Telefonlar arasında en çok konuşulan serilerden bir tanesi oldu. Zira serinin akıllı telefonların esnek ekran teknolojisine sahip olacak en profesyonel modeli olması bekleniyor.

Tasarım: Tasarım olarak Flex 3 en dikkat çeken akıllı telefon olacak buna şüphe yok. Zira telefonların bükülebilen ekranlarla beraber geleceğini belirtelim. Bir kağıt gibi telefonları bükebilecek miyiz yoksa sınırlı bir bükülmeden mi bahsediliyor henüz net değil. Fakat formu değiştirilebilir ekran teknolojisi ile beraber LG’nin bu alanda devrim sağlayacağı kesin.

Performans: Telefonların bükülebilir ekran ile gelecek olması sistem donanımları konusunu tamamen soru işareti olarak bırakıyor. Zira gerek işlemciler gerek Ramler henüz bükülebilir teknolojiye tam olarak uygun değil. Haliyle serinin henüz nasıl bir donanıma sahip olacağı bilinmiyor.

Kamera Ve Ekran: Kamera konusunda da yine 4K çekim yapabilen akıllı telefonlar arasında yer alacağı açıklanan modelin ekran çözünürlüğünün de bükülebilir ekrana ek olarak 4K çözünürlük sunacağı düşünülüyor. Ayrıca 3 boyutlu görüntü desteği de olacağı düşünülen telefonlar en çok merak edilen telefonlar arasında.

Çıkış Tarihi: Tüm bu özellikleri ile beraber LG Flex 3 modelinin 2017 Ocak ayında çıkması bekleniyor.

Çıkacak Akıllı Telefonlar

HTC 11

Akıllı telefon devlerinden biri olan HTC’nin amiral gemisi modeli olarak gösterilen serilerine eklenecek olan HTC 11 modeli de yine Çıkacak Akıllı Telefonlar arasında. 2017 yılında çıkacağı düşünülen akıllı telefonların kaybedilen müşterileri geri kazanmak için birçok yeni özellik barındırması da bekleniyor.

Tasarım: Tasarım konusunda çok fazla değişiklik yapmayacağı düşünülse de HTC 11 için son yapılan açıklamalar aslında bu durumun tam tersi olduğu ortaya çıktı. Zira HTC 11 serisinin en az QHD çözünürlüğe sahip olan 2,5D kavisli ekran ile beraber gelmesi bekleniyor. Marka tarafından verilen tüyolarda tamamen bu yönde.

LG, G6 için Su ve Toz Direncini Anlatan Videolar Yayınladı

Performans: Gelelim performans konusuna. HTC’nin bu seride en az 4 GB Ram miktarı kullanacağı ve Snapdragon 830 serisine alternatif işlemcilerini kullanacağı da düşünülüyor. Yeni amiral gemisi modeli olmasıyla beraber performans konusunda da modelin üst segment üyesi olması beklenmekte.

Kamera ve Ekran: Ekran konusunda kavisli ekran teknolojisi ile beraber geleceğini belirtiğimiz modelin 2K çözünürlük değeri ve 2,5D teknolojisi ile beraber geleceğini de belirtelim. Kamera özelllikleri konusunda da belli olan detaylara göre HTC 11 12 megapiksel arka 8 megapiiksel ön kameraya sahip olacak.

Çıkış Tarihi: Telefonun 2017 2.çeyreğinde çıkış yapacağı düşünülmekte.

Çıkacak Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy X Akıllı Telefonlar

Çıkacak Akıllı Telefonlar içerisinde açık ara en çok merak edilen modellerden birisi Galaxy X serisi akıllı telefonlar. Samsung’un akıllı telefon alanında bir devrim yapacağı düşünülen modelin en büyük özelliği ise tamamen katlanabiliyor olması. Bakalım beklenen özellikler neler.

Tasarım: Tasarım konusunda serinin özellikleri Samsung’un kısa süre önce yaptığı patent başvurusu ile ortaya çıktı. Zira başvuru ile beraber Samsung’un tamamen ikiye katlanan bir telefon üreteceği ortaya çıkmıştı. İşte bu serinin Galaxy X serisi olması bekleniyor. Özel dizaynı sayesinde tamamen katlanabileceği ve kara boyutuna geleceği düşünülen akıllı telefonların haliyle tasarımı da bir hayli ilginç olacak.

Performans: Note 7 hatasını unutturacak olan yeni akıllı telefonların performans konusunda ise ile olarak Exynos 8995 serisi kullanması ve haliyle 3.0 GHz üzerinde bir hız sunması bekleniyor. Ekstra olarak 6 GB Ram iddiası ile gelen telefonun en az S8 serisi kadar yüksek performansı olduğunu belirtelim.

Kamera ve Ekran: Ekran konusunda yine 4K olması beklenen modelin kamera konusunda ise 24 megapiksel arka 18 megapiksel ön kamera gibi ayrıcalıklı seçenekleri bulunacak.

Çıkış Tarihi: 2017 yılının 4.çeyreği

Çıkacak Akıllı Telefonlar

iPhone 8 Akıllı Telefonlar

Ve gelelim 2017 yılı içinde Çıkacak Akıllı Telefonlar denildiğinde akla ilk gelen modele. Apple’ın 10.yıla özel olarak sunması beklenen iPhone 8 modeli de yine 2017 yılında gelecek önemli serilerden biri. Apple’ın iPhone 10.yılına çıkaracağı modelin beklenen özelliklerine bakalım.

Tasarım: Tasarım konusunda iPhone 8 Apple’ın en ilginç telefonlarından biri olacak. Zira seride ilk defa Apple OLED ekran kullanacak. Bununla beraber iddialara göre iPhone 8 serisinde tamamen Home tuşu kaldırılacak ve menü tuşu dokunmatik ekran üzerinden kullanılacak. OLED ekran ile beraber çerçevesiz tasarım ile beraber geleceği de yine iddialar arasında. Tabi cam kasa ihtimalini de unutmayalım.

Performans: iPhone 8 serisinde Apple’ın performans rekoru kırması bekleniyor. Zira modelde A11 işlemcileri yer alacağı ve uzun bir süreden sonra Apple’ın ilk defa 4 GB Ram miktarına yer vereceği düşünülüyor.

Kamera ve Ekran: Kamera konusunda Apple tarafından verilen birçok ipucu bulunuyor. İlk defa arttırılmış gerçeklik özelliği kazanmış olacak olan model olarak dikkat çeken iPhone 8’in ekran çözünürlüğü olarak ise 2K değeri sunması bekleniyor. Tabi tüm bu özellikler ve 10.yıla özel model olması 2017 yılı Çıkacak Akıllı Telefonlar yanı sıra iPhone serinin de en çok merak edilen telefonlardan biri olmasını sağlıyor.

Çıkış Tarihi: 2017 Eylül ayı bekleniyor

Çıkacak Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy S8

Samsung’un Note 7 serisinden sonra çıkaracağı amiral gemisi modeli Galaxy S8 serisi de yine 2017 yılında Çıkacak Akıllı Telefonlar arasında yer alıyor. Telefonun özellikleri ise oldukça iddialı.

Tasarım: Bu konuda Samsung’un çok köklü değişimler ile gündeme gelmekte. İki taraflı kavisli ekran ile geleceği düşünülen model 4K çözünürlük değerine ek olarak kavisli ekran teknolojisi ile beğeni toplayacak. Ayırca metal çerçeve ile gelecek olan modelin sadece bu özelliği bile tasarıma oldukça artı katacak.

Performans: Neredeyse kesinleşen bir gelişmeye göre Samsung bu seride Snapdragon 835 işlemcileri kullanacak ve 6 GB Ram miktarına yer verecek. Tüm bu özellikleri ile 2017 yılının Çıkacak Akıllı Telefon modelleri arasında en başarılılarından biri olacak S8.

Kamera ve Ekran: Kamera konusunda belli olan en önemli detay cihazın dahili projeksiyon ile beraber gelecek iddiası. Dahili projektör dışında ise belli olan çık bir detay yok.

Çıkış Tarihi: 2017  Mart ayı

Çıkacak Akıllı Telefonlar

2017 yılı Çıkacak Akıllı Telefonlar genel olarak böyle sıralanıyor. Çıkışı beklenen tüm bu modellerin dışında bu senenin en iyi akıllı telefonlarını da incelemek isterseniz üst segment en iyi akıllı telefonlar yazımızı okuyabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here