Ana Sayfa Teknoloji Haberleri 2018 Dünya Kupası Hakemlerine Özel Android Saat

2018 Dünya Kupası Hakemlerine Özel Android Saat

Google’ın ürettiği işletim sistemi Android’in akıllı saatler için tasarlanan versiyonu olan Wear OS, hakemlerin bileklerinde, özel bir saatte yaşayacak.

-

Lüks saat tasarımcılarından olan Hublot, ilk akıllı saatini Wear OS desteği olacak şekilde tasarladı. Wear OS önceleri Android Wear olarak bilinen akıllı saat işletim sistemiydi. Bu saatler, FIFA Dünya Kupası’nda görev alacak hakemlerin kullanacağı akıllı saatler, 1 Mayıs’tan itibaren sınırlı sayıda satışa sunulacak.

Rusya’da düzenlenecek olan 2018 FIFA Dünya Kupası müsabakalarında, yani futbol tarihinin en büyük organizasyonunda teknolojik devrimin izleri görülecek. Google’ın ürettiği işletim sistemi Android’in akıllı saatler için tasarlanan versiyonu olan Wear OS, hakemlerin bileklerinde, özel bir saatte yaşayacak.

Lüks saatler ürüten firma Hublot, tarihinde ilk kez akıllı saat üreterek kendisi için de bir ilki gerçekleştirdi. Bu saatler hakemlere verilecek. Fakat sonrasında 2018 adet olacak tüketici modeli de 1 Mayıs 2018’de satışa çıkacak.

Titanyum gövdeye sahip olan saatin tümü 13.9 mm kalınlığında ve kevlar tabaka ile korunuyor. Akıllı saatin varsayılan ekranı, geleneksel olarak görünen analog bir görüntü sunuyor. Bu yüzden ilk bakışta gözünüze sıradan ve basit görünebilir.

Saati gerçekten farklı kılan ise, FIFA Dünya Kupası gibi müsabakaların gidişatlarıyla ilgili kullanıcılarını sürekli bilgilendiren bir işletim sistemi barındırıyor olması. Wear OS ile çalışan bu saat, her müsabakadan 15 dakika önce sahibini iblgilendirecek. Kırmızı veya sarı kart görüldüğünde titreyecek. Gol olduğu zaman ekranda “GOAL” kelimesi görüntülenecek.

2018 Dünya Kupası Hakemlerine Özel Android Saat

Maçlar oynanmaya devam ettikçe saat ekranında o anki istatistikler güncel olarak gösterilecek. Saat kadranı skoru, kart sayısını, gol atanların adlarını, oyuncu değişimlerini ve maçın sonuna ne kadar kaldığını gösterecek.

Hakemlerin kullanacağı model elbette biraz daha farklı olacak. Saha içinde hakemler, videolar dahil özel bilgilendirme sistemleriyle daha önce hiç görülmemiş avantajların sahibi olacaklar. Saat ekranından hakemler anlık tekrarları görebilecekler, topun gidiş yönünü bileklerinden takip edebilecekler.

Tüketici modellerinin zengin futbol tutkunları ve koleksiyoncular tarafından satın alınacağını düşündüğümüzde, saatin hakemler için devrimsel özellikler sunduğunu belirtebiliriz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Samsung’un Yeni Kablosuz Şarj Patenti Elektriksiz Çalışıyor!

Akıllı telefon pilleri son birkaç yılda büyük ölçüde gelişse de bir güne zar zor dayanıyorlar. Ancak telefonların daha ince hale gelmesiyle, powerbank gibi aksesuarlar...

Yeni Oppo Telefonda Çift Ana Kamera Olacak!

Bu yılın başlarında, Mart ayında, Çin merkezli Oppo, şu anki amiral gemisi akıllı telefonunu piyasaya sürdü. 120Hz ekran ve Snapdragon 865 işlemci ile birlikte...

Apple’ın Yeni Biyogüvenlik Sistemi Muhteşem!

Bugün erken saatlerde, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından bir Apple patenti yayınlandı. Bu patent, yeni Apple AirPods kulaklıkları için bir güvenlik sistemini...

Redmi Note 9 Serisinin Benzersiz Tasarımı!

Xiaomi tabanlı Redmi, Perşembe günü üç yeni Redmi Note 9 serisi akıllı telefonu piyasaya sürecek. Dün akşam Redmi Genel Müdürü Lu Weibing, Redmi Note...

Apple’ın Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüklerine Bir Bakış!

Yeni Apple AR/VR gözlükleri ve özellikleriyle ilgili çok sayıda söylenti olsa da, son zamanlarda çıkan bir rapor, gözlüklerin görme bozukluğu olan kullanıcılar için de...