2018 Subaru WRX STI

Yüksek performansları ile dikkat çeken Subaru araçlarının en beğeni toplayan serilerinin başında Impreza WRX serileri geliyor. Şimdiye kadar yayınladığı modellerle beraber beğeni toplayan araç serilerinin uzun bir süredir ise yeni modelinin sunulmaması Subaru’dan beklentileri arttırmıştı. Tüm bunlarla beraber 2018 Subaru WRX STI için sonunda yeni model için ilk haberler gelmeye başladı.

2018 Subaru WRX STI Modelinin Yenilikleri Neler Olacak?

Duyurulan ve hatta ilk görselleri de ortaya çıkan yeni Subaru WRX STI araçlarının dikkat çeken ilk özelliğinin araçlarının adından Impreza eklentisinin kaldırılması olduğunu belirtelim. Bununla beraber genel anlamda makyajlanmış model olarak karşımıza çıkacak 2018 Subaru WRX STI serisi birçok yeni özellikte barındırıyor.

2018 Subaru WRX STI

Dış Tasarımda Orantılı Değişiklikler

2018 Subaru WRX STI modelini göze çarpan ilk değişiklikleri serinin tasarımı konusunda oldu. Aslında tasarımları ile genel anlamda beğeni toplayan Subaru’nun bu seride de belli başlı özelleştirmeler yaptığını belirtelim.

2018 Subaru WRX STI

Şöyle ki seride ilk olarak gerek ön gerekse de arka tampon değişiklikleri yer alıyor. Hem performans artışı sağlamak hem de daha güzel bir görüntü elde etmek için seride ön ve arka tamponlar üzerinde daha büyük ızgara boşlukları kullanılmış ve böylece ekstra motor soğutma sağlanırken ekstra bir aerodinamik sistemi de saplanılmakta.

2018 Subaru WRX STI

Bunun dışında görsel olarak da 2018 Subaru WRX STI serisi çok daha başarı toplayan bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Dış tasarıma ek olarak gelen yenilikler arasında adaptif LED farların ve yeni bagaj portlarının aynı sıra yeni jant seçenekleri olduğunu da belirtelim.

İç Tasarımda Değişikliklerden Nasibini Almış

Dış tasarım değişikliklerinden sonra gelelim 2018 Subaru WRX STI modelinin iç tasarımına. İç tasarım konusunda ana olarak çok geniş değişiklikler yok. Fakat genel olarak yeni cam sistemleri, yeni döşemeler ve çok daha kaliteli bir ön konsol sisteminin araçlarda yer aldığını da belirtelim.

2018 Subaru WRX STI

Ayrıca iç tasarım konusunda en büyük değişikliklerden birisi de ses izolasyon sistemi olacak. Ses izolasyonuna ekstra çözümler sağlamak için yeni modelin kapılarında da ekstra sistemler kullanılmış. Böylece aşırı motor sesi gürültüsünün de önüne geçilmesi bekleniyor.

7 Kişilik Yeni Konsept SUV Serisi Subaru Ascent Tanıtıldı

Motor Yine Oldukça Güçlü

Fiyatına göre motor performansı en iyi olan spor araçlardan biri olan 2018 Subaru WRX STI, yine eski serilerde gördüğümüz performans motorları ile beraber geliyor. İlk olarak 305 HP gücüne sahip olması dikkat çeken motorun 2,5 litre motor hacmine sahip olduğunu da belirtelim. Ekstra olarak 2018 Subaru WRX STI serisinde kullanılan turbo beslemede hem tork miktarını arttırmakta hem de araç hızlanma sürelerini düşürmekte. Tabi ki fren sistemlerinde de belli başlı değişiklikler var.

Durma mesafesini azaltmak için yeni modelin artık ön tekerlerinde ekstra olarak güçlendirilmiş olan 6 pistonlu fren ve arka tekerlerde de yine 2 pistonlu frenlerinde yer aldığını belirtelim.

2018 Subaru WRX STI

Araç Kontrol Teknolojileri İçin Yeni Geliştirmeler

Gelelim araçların içerisinde yer alan 2018 Subaru WRX STI teknolojilerine. Aslında bu noktada da genel olarak yapılan iyileştirmelerin dışında kullanılan ana sistemlerde pek fazla değişiklik yapılmadığını da belirtelim. İlk olarak çekiş sisteminde yenilenen bir teknoloji kullanılacağı ve araç içerisinde çekiş kontrol sağlayan sistemlerinde yenileneceği belirtildi.

Bunun dışında Nıssan araçlarında da çok sık gördüğümüz dinamik kontrol teknolojileri yine 2018 Subaru WRX STI araçlarında da yer alan bir teknoloji. Araç içerisinden aktif mod değişikliği yapmanızı sağlayacak olan sistemler sayesinde çok daha yüksek performans ve tasarruf sağlanmasına olanak veren araçların son olarak aktif Tork yönlendirme teknolojisine de sahip olduğunu söylemek gerekiyor.

2018 Subaru WRX STI

Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Çıkış tarihi ve fiyatı konusunda yeni modelin çok net bilgiler vermediğini belirtelim. Çıkış tarihi olarak ilk tahminler ise 2017 sonuna doğru ya da 2018 başı gibi olması bekleniyor. Fakat bir kez daha belirtelim bu konuda henüz net bir tarih verilmiş değil. Net bir çıkış tarihi verilmeyen araçların fiyatı konusunda da net bilgiler yok. Fakat eski seriye göre çok yüksek bir fiyat farkı olmaması bekleniyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here