Ana Sayfa IOS Haberleri 2019 iPhone'lar Daha İyi Kapsama Alanına Sahip Olacak!

2019 iPhone’lar Daha İyi Kapsama Alanına Sahip Olacak!

Apple'ın 2019 yılı iPhone'ları hangi özelliklere sahip olacak? Yeni yükseltmeler neler? Cihazlar her geçen gün şekillenmeye devam ediyor...

-

Bu zamanlar, yeni nesil iPhone’lar ve iPad modelleri hakkında sızıntı ve söylentiler gördüğümüz yılın en uygun zamanı. Aynı bu doğrultuda devam ederek, 2019 iPhone’lar hakkında yeni söylentiler gün yüzüne çıkıyor. Bu sefer Apple, farklı bir noktayı geliştirmeyi amaçlamış gibi görünüyor.

Bugün Apple’ın, antenler için kullanılan sıvı kristal polimer (LCP) malzemeyi kesmeyi planlıyr. Bunun yerine yaklaşmakta olan iPhone’larda ve iPad Pro modellerinde iç mekan alımını iyileştirmek için yeni bir anten teknolojisi benimsemeyi planladığını gösteren yeni bir rapor ortaya çıkmıştır.

Yeni raporlara göre, Apple’ın 2019 iPhone’larda antenler için modifiye-PI (MPI) malzeme / Manyetik parçacık kullanmayı planladığı söyleniyor. Yeni iPhone’ların üstte tek bir MPI ve LCP ünitesine sahip olması bekleniyor. Bu yeni malzeme, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR antenlerinde kullanılan mevcut sıvı kristal polimer (LCP) malzemenin yerini alacak.

2019 iPhone'lar Daha İyi Kapsama Alanına Sahip Olacak!

Raporlar, mevcut teknolojik kısıtlamalar nedeniyle, sıvı kristal polimerin iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max‘in RF performansını sınırladığını söylüyor. Yeni malzemenin üretilmesi daha kolay ve daha ucuz, aynı zamanda RF performansını LCP ile aynı seviyeye getirdiği söyleniyor.

Ayrıca bkz: Yeni Nesil iPhone’lar Micro-LED Ekranlar İle Donatılacak!

Bu durum, Apple tarafından geçici bir çözüm gibi görünüyor ve analistler LCP’nin 2020 iPhone’ların antenlerindeki birincil malzeme olmasını bekliyor. LCP üretim sorunlarının o zamana kadar çözülmesini bekliyorlar.

KaynakMacRumors