Ana Sayfa IOS Haberleri 2019 iPhone'ları Çift Bluetooth Ses Desteğine Sahip Olacak!

2019 iPhone’ları Çift Bluetooth Ses Desteğine Sahip Olacak!

Tek bir Bluetooth ile iki farklı cihaza bağlanmayı mümkün kılan Çift Bluetooth Ses Desteğine, 2019 iPhone'ları da sahip olacak....

-

Yeni iPhone’ların tanıtım tarihinin bu yıl eylül ayında olması bekleniyor. Raporlar, üç yeni iPhone cihazının ortaya çıkacağını gösteriyor. Şimdiye kadar da 2019 iPhone’larının bazı özelliklerini gördük.

iPhone XS, iPhone XS Max ve daha ucuz iPhone XR gibi 2018 iPhone’larının yükseltilmiş sürümleri olması bekleniyor. Şimdiye kadar, önceki raporlar yaklaşmakta olan iPhone’ların daha çok kamera bölümüne yönelmişti. Huawei Mate 20 telefonunda gördüğümüze benzer üçlü arka kamera ile geleceği iddia edilmişti.

Ayrıca 2019 iPhone’larda, rekabetçi olacağı düşünülen A13 Bionic yonga seti ve Intel tarafından üretilen 4G modemler de olacaktı. Dahası bu yılki iPhone’ların, Yüz Kimliği algılayıcısını ve yükseltilmiş 12MP selfie kamerası ile geleceği de gündemdeydi.

2019 iPhone'ları Çift Bluetooth Ses Desteğine Sahip Olacak!

Şimdi ise yeni bir rapor, yaklaşmakta olan iPhone 11 serisinin çift Bluetooth ses desteği sunacağını ortaya koydu. Son Android amiral gemilerinde tanık olduğumuz Bluetooth 5.0’a benzer şekilde Apple’ın bu yılki iPhone’lara da benzer destek sağlayacağını ileri sürüyor.

kullanıcılar, aynı anda iki ıPhone’a ya da AirPod grubuna bağlanabilir

Açıklamak gerekirse, iPhone 11 serisindeki çift Bluetooth ses desteği ile kullanıcılar, aynı anda iki iPhone’a AirPod grubuna bağlanabilir. Buna göre müzik dinleyebilir/paylaşabilir. Bu aslında mevcut iPhone’larda bu mümkün değildir. çünkü cihaz kullanıcıların bir kerede yalnızca bir ses donanımına veya hoparlöre bağlanmasına izin verir.

KaynakThe Verge