Ana Sayfa Otomobil 2020 Tesla Roadster için İlk Bilgiler Geldi

2020 Tesla Roadster için İlk Bilgiler Geldi

2020 Tesla Roadster modelleri için yeni detaylar gelmeye başladı. 2020 Tesla Roadster modelinde nasıl özellikler göreceğiz? Performans durumu belli mi?

-

Otomobil dünyasında fark yaratmayı başaran ve teknolojisiyle dikkat çeken Tesla Roadster, bir elektrikli araç için sınırları bir hayli zorlamayı başardı. Hem performans değeri hem de sunduğu menzille beraber fark yaratmayı başaran araç, reklam konusunda da çok farklı bir alanı kullandı. Öyle ki ilk arabanın uzaya gönderildiğini gördük.

Mars’a erişmesi beklenirken rotadan çıkan Tesla Roadster modelinden sonra şimdi ise gündemde olan model 2020 Tesla Roadster serisi. Öyle ki gelen bilgilere göre marka bu serinin devam etmesi konusunda kararlı. Üstelik yeni araçlar için düşünülen teknoloji de çok daha hızlı bir serinin sunulmasını sağlayacak.

2020 Tesla Roadster Neler Sunacak?

Yeni nesil Tesla modellerinde fark yaratmasını beklediğimiz iticilerin kullanılması bekleniyor. Elon Musk tarafından verilen bir röportaj sırasında kullanılan ifadelere göre 2020 Tesla Roadster modelinde roket motoru iticileri kullanılabilir.

Ayrıca Bakınız: Hybrid Araba Nedir?

Elon Musk bu konuda şöyle bir ifadeye yer vermişti. Ünlü isim yaptığı açıklamada bu konuda “Eğer üç G’lik bir itme gücünüz varsa, herhangi bir yöne gidebilirsiniz. İki G’den daha fazla bir hızla yükselip hızlanmaya devam edebilirsiniz” ifadelerini kullanmıştı.

2020 Tesla Roadster

Ünlü isim tarafından kullanılan bu ifadeler de gösteriyor ki yeni araç için beklentiler çok daha yüksek. Muhtemelen performans serisi araçlar içerisinde yer alacak olan yeni modelin, çok daha iyi bir hızlanma süresine sahip olduğunu göreceğiz.

Ayrıca Bakınız: Tesla Cuphead Oyunu Geliyor

Hızlanma süresini arttırmak için kullanılacak olan itiş motorlarını ve bunu besleyecek olan bataryaları ise arka iki koltuğun bulunduğu yere konumlandırma üzerinde çalışmalar yapılıyor. Yani yeni serinin bir anda iki kişilik bir araca dönüştüğünü de görmek mümkün olabilir.

Bunun için Tesla tarafından yapılacak ön gösterimi beklemek gerekiyor. En azından ön gösterim sırasında detayların ve araç özelliklerinin açıklanması söz konusu olacak.