Ana Sayfa Teknoloji Haberleri 2020 Yılının En İyi Çin Teknoloji Firmaları Açıklandı

2020 Yılının En İyi Çin Teknoloji Firmaları Açıklandı

Huran Araştırma Enstitüsü, Çin'de en çok satış yapan teknoloji şirketlerini açıkladı. Listenin ilk dördünü aynı zamanda akıllı telefon üreticileri olan Huawei, Xiaomi, Vivo ve Oppo paylaşıyor...

-

Huran Araştırma Enstitüsü, 2020 yılının en iyi Çin teknoloji firmaları listesini açıkladı. Listede Huawei, Xiaomi, Vivo ve Oppo ilk 5 sırayı alıyor. Liste, şirketleri 30 Eylül 2020’deki kapanış fiyatına dayanan piyasa değerlerine göre sıraladı. Yani liste, ortalama 10 gün önceki satış rakamlarına göre oluşturuldu.

Listenin lideri ve en çok satış yapan Huawei oluyor. Huawei, Çin’in en değerli tüketicisi olmuştur. Yapılan satışların ortalaması 163 milyar dolar oldu. Benzer şekilde Xiaomi, 64 milyar dolarlık bir satış elde ederek 2.sırada yer aldı. Bunlara ek olarak Vivo ve Oppo sırasıyla 25 milyar dolar ve 26 milyar dolar ile üçüncü ve dördüncü oldu.

Listede bir ilk olarak yorumlayabileceğimiz Vivo’nun Oppo’yu ilk kez geçmesi olabilir. Son olarak dünyanın dört bir yanından çeşitli pazarları ele geçiren tanınmış drone üreticisi DJI, listede beşinci sırada yer aldı. Ayrıca Lenovo, yıllık 53 milyon dolarlık geliri ile dizüstü bilgisayar pazarına hakim oldu.

2020 Yılının En İyi Çin Teknoloji Firmaları Açıklandı

En iyi Çin teknoloji firmaları listesininde yer alan en iyi dört marka, toplam 620 milyon telefon ile dünyada gönderilen toplam akıllı telefonun %40’ını oluşturdu. Ve ABD hükümetinin tüm düzenlemelerine ve baskılarına rağmen, Huawei hala liderliği elinde tutuyor.

Kısacası akıllı telefon üreticilerinin diğer alanlarda da kaliteli ürünler üretmesi, birçok kar kazanmalarına yardımcı oldu. Bilinen şirketler olmasına karşın bu liste, şirketlerin sadece telefon değil, farklı ürünlerinden etmiş olduğu satışları da içeriyor.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

LG Signature OLED R TV Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

İlk kez CES 2018'de sergilenen LG'nin katlanabilir OLED televizyonu, hedeflenen 2019 lansmanını kaçırsa da bugün satışa çıkmayı başardı. Bu muhteşem televizyon, dudak...

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition’a Muhteşem Renk Seçenekleri!

Xiaomi'nin yeni akıllı saati bugün piyasaya sürüldü. Mi Watch Color Sports Edition, Mi Watch Revolve de olarak bilinen Mi Watch Color'ın daha...

Xiaomi Mi Box 4S, Yarın Piyasaya Sürülecek!

Xiaomi, uygun fiyatlı ürünleri ile tanınıyor. Bu ürünlerden biri de Mi Box adlı yayın cihazları diyebiliriz. Şirketin piyasaya sürdüğü son model, Ocak...

Meizu POP2s Kulaklıkları Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Meizu, geçen hafta Meizu Buds kulaklıklarını piyasaya sürdü. Bu gerçek kablosuz kulaklıklar, şirketin kendi ülkesinde sunduğu diğer hiçbir ses ürününe benzemiyordu.

Playstation 5’de Hayran Kontrolü Olacak !

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Sony'nin PS5 soğutma sisteminden sorumlu mekanik tasarım şefi, konsol hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıkardı.