Ana Sayfa İnceleme 2020'nin En İyi Android Televizyonları

2020’nin En İyi Android Televizyonları

-

İnternet, televizyonları akıllı hale getirmek de dahil olmak üzere birçok şeyi mümkün kıldı. Akıllı televizyonlar, sıradan dijital ve kablolu televizyonlara kıyasla çok şey sunuyor. . Çevrimiçi içerik izlemek, bazıları serbestçe ve yasal olarak kullanılabilir olduğu kadar ucuzdur. Akışın yanı sıra, oyun oynamak ve internetle ilgili diğer uygulamalara erişmek gibi akıllı bir televizyon ile yapabileceğiniz başka şeyler de var. İşte bu akıllı televizyonların bizlere neler sunduğuna yakından bakacağız.

2020’nin En İyi Android Akıllı Televizyonları

Android televizyonlar, Android Akıllı telefonlardaki gibi Android Platformunu kullanan ancak daha büyük ekranlar için optimize edilmiş televizyonlardır. Bu, Android uygulamalarının çoğunu televizyınlarınızda da kullanabileceğiniz anlamına geliyor. En iyi Android akıllı televizyonları seçerken, dikkate alınması gereken faktörler vardır işte bunlardan bazıları;

Ekran Boyutu ve Çözünürlüğü

Akıllı televizyonda ekran boyutu ne kadar büyük olursa o kadar iyidir. Bazen bu özel bir durum değildir, çünkü diğer teknolojiler ve faktörler fiziksel alan gibi boyutu etkileyebilir. Çözünürlük, ekranınızda göreceğiniz resim çıktısını belirlediğinden önemlidir. Ekran boyutu büyüdükçe, daha fazla çözünürlük (Piksel) gerekir. 2020’de en iyi çözünürlük 4K veya Ultra HD’dir. Çoğu medya sağlayıcısı 4K çözünürlükte içerik ürettiği için 4K bir görüntüleme standardı haline geliyor.

Ekran / Ekran teknolojisi

Çözünürlüğün yanı sıra, farklı ekran teknolojileri de ekranınızdaki içeriği nasıl görüntüleyeceğinizi etkiler. Şu anda, çoğu televizyonlarda ekranınızdaki görüntüleri aydınlatmak için ışık yayan diyotlar (LED) kullanmaktadır. Çoğu ekran LCD panelli veya OLED panelli LED kullanır. OLED ekranlar kontrast açısından daha iyidir, ancak pahalıdır. Öte yandan, LCD daha net görüntüler sunar ve ortak ekran teknolojisidir.

Görüntü güçlendirme teknolojisi

Resimler ve filmler farklı televizyonlarda farklı şekilde görüntülenebilir. Bazılarında, mat ve belirsiz görünebilirken diğerlerinde daha keskin görünebilirler. Bunun nedeni, bazı ekranların içerikteki renk aralığını artırarak daha fazla ayrıntı ortaya çıkaran görüntü iyileştirme teknolojisini kullanmasıdır. Bu teknoloji yüksek dinamik aralık (HDR) ve Dolby Vision içerir. Yenileme hızı, görüntülerin ne kadar net görüntüleneceğini de belirlediğinden, çoğu TV 60Hz ila 120Hz kullanır.

Ekran teknolojisi dışında ses kalitesi, bağlantı noktası sayısı ve hatta gövde yapımı gibi diğer faktörleri de göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca, yerel Android TV platformunda yalnızca birkaç marka televizyonun çalıştığının farkında olmalısınız. 2020’nin en iyi android akıllı televizyonlarını arama zahmetinden siz değerli okurlarımızı kurtarmak için gelin listeye bakalım.

1.Sony A1E Serisi OLED TV (2020)


Bu, Sony’nin en iyi ve en pahalı android akıllı televizyonlarından biridir. Çerçevesiz bir tasarıma sahip ve parlak bir görüntü kalitesi üreten bir kombinasyon olan OLED teknolojisini HDR ile çalışıyor. X1 Extreme ™ işlemci ile kendi kendini aydınlatan pikseller, yüksek kontrast oranları ve mutlak siyahlarla 4K olarak akış yapabiliyor. Görüntü kalitesinin yanı sıra, diğer şaşırtıcı özelliği ise ses kalitesidir. Ses sistemine akustik yüzey denir. Yani, ekranı etkilemeden ses üretmek için ekranı titreştiren ekran uyarıcıları vardır. Ekrana dokunmadıkça titreşimleri ekranda göremezsiniz. Standa entegre edilmiş düşük frekanslı bir subwoofer da var. Bu seri 55 inç, 65 inç ve 77 inç ekran boyutlarında.

2.Sony Bravia X900F Serisi (2020)


Sony A1E Serisi OLED televizyonlar tercihiniz değilse veya herhangi bir nedenle istemiyorsanız, Sony Bravia X900F Serisi, Sony’nin diğer en iyi Android televizyon seçeneği. A1E serisine benzer şekilde, güçlü gerçek zamanlı görüntü işleme yeteneği sunan X1 ™ Extreme işlemciye sahip. Bu özellik görüntüleri 4K olarak işler ve mükemmel bir x-hareket netliğine de imkan sunar. Geniş renk gamı, güçlü bir SDR – HDR yeniden düzenleme ile birleştiğinde tutarlı ve net görüntüler üretir. Bu seri ayrıca, göz yorgunluğuna neden olmayacak yerel karartma ile pürüzsüz bir doğrudan LED arka ışığa sahiptir. Ayrıca Alexa özellikli cihazlarla sorunsuz bir şekilde çalışır.

3.Phillips Razor Slim 4K UHD TV (OLED TV)


Bu televizyon üç taraflı Ambilight sürümü gibi güçlü özelliklere sahip. Ambilight, çevredeki duvarları aydınlatarak size çok daha etkileyici bir izleme deneyimi sunar. Artırılmış görüntü işleme gücü sayesinde OLED’i mükemmel 4K içeriği sağlayan mükemmel Görüntü motoruyla kullanır. HDR teknolojisi ayrıca ekrandaki renk ve kontrastı yeniden tanımlar. Hoparlörleri, üstün zengin ve net ses netliği için DTS HD premium ses işleme motoruyla birlikte üçlü halka teknolojisini kullanır.

4.TCL Serisi C 65 inç C6 QUHD Android TV


Çoğu insan sadece TCL akıllı televizyonların Roku sürümünü biliyor. Ancak bu şirket, Roku ile aynı kalitede Android tabanlı akıllı televizyonlar da üretiyor. Bu Android sürümü Android Nougat’ta çalışır ve Roku muadillerinden farklı olarak içeriği UHD’de görüntüler. Eşsiz göz kamaştırıcı görüntü kalitesi üretmek için HDR ile geniş bir renk gamı ​​kullanır. Bu kombinasyon, doğru koyu ve açık tonlarla daha zengin doğal renkler sunar. Olağanüstü sesini üretmek için ses endüstrisindeki liderlerden biri olan Harman Kardon’u da kullanır.

5.Hisense H9E Plus ve H9100E Plus serisi (2020)


Bunlar, Hisense’in henüz sonuçlandırılan FIFA dünya kupasına olan bağlılığı nedeniyle artık popüler olan bütçe dostu android akıllı televizyonları. ULED teknolojisi, Dolby Vision ve geniş bir renk gamı ​​ile bu akıllı televizyonlar, 120Hz’lik ultra hareketli yenileme hızında 4K içerik sunar. Ayrıca resim geliştirme teknolojisi olarak HDR10 teknolojisini kullanır. Harman Kardon teknolojisi tarafından üretilen dengeli bir tiyatro benzeri ses deneyimi sunar.

Peki ya sizin tercihiniz??

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İşte Google Pixel 5 XL Akıllı Telefonu

Google, birkaç farklı üretim yöntemiyle birkaç farklı akıllı telefon serisi sunduktan sonra sonunda başarıyı Pixel ile yakaladı. Seri emin adımlarla yoluna devam...

Samsung Galaxy S20 FE Özellikleri Ortaya Çıktı

Lite versiyon akıllı telefonlara da önem veren Samsung, amiral gemisi modellerine sonradan eklediği Lite modelleri ile ünlenmeye başladı. Ama bu kez durum...

Bugün Koronavirüse 1.041 Kişi Yakalandı, 2.219 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 9 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.024 kişinin COVID-19 testinin...

FIFA 21 Ön Siparişe Açıldı

EA Sports'un başarılı yapımı FIFA 21 ön sipariş süreci başladı. Çıkışına dört ay gibi bir süre kalan oyun, PlayStation 4 kullanıcıları tarafından...

iPhone Servis Fiyatları Zamlandı

Apple, ülkemizde satılan ürünlere yaptığı zam sonrasında iPhone servis ücretlerini de yükseltti. Yeni iPhone servis fiyatları haberimizde bulabilirsiniz. Servis...