iphone-7-on-inceleme-ekran

iPhone modelleri ile beraber 16 GB kaldırıldı ve başlangıç olarak 32 GB depolama geldi. Apple için yeni tartışmalar gündeme geldi.

iPhone 7 ile beraber alışık olduğumuz 16 GB depolama alanında değişiklik olurken, iPhone 7 modelleri için Apple bir değişiklik yaptı. Değişiklik ile beraber 16 GB depolama hafızasını başlangıç olarak iPhone 7 modellerde 32 GB‘a yükseltti. Ancak iPhone 7‘de 32 GB yetecek mi?

iPhone 7 tanıtımından sonra geçtiğimiz günlerde birde teslimatlat yapılınca aklımıza bir soru takıldı 32 GB iPhone 7 hafızası yeterli mi? Konu hakkında çok fazla analiz yapılırken, son zamanlarda gündeme oturan başlık ise 32 GB yetecek mi şeklinde oldu. Ancak 32 GB hafızanın yetersiz olduğu söyleniliyor.

Fotoğraf Ve Uygulamalar Çok Alan Kaplıyor!

iPhone 7 üzerinde yer alan çift kamera ile fotoğraflar daha kaliteli olurken haliyle boyutlarda artacak. Zaman içerisinde uygulamaların yüklenmesi ile beraber tamamen 32 GB yetersiz olacak.

Analizler Fogg’tan Geldi!

IHD‘de çalışan analist Ian Fogg kısa süre önce bir değerlendirme yaparak kullanıcıların 2-3 uygulama yüklemesi bile iPhone 7 kullanıcıları için 32 GB hafızanın yetersiz olduğunu açıkladı.

4K videolar, Live Photos gibi pek çok özellik kişilerin yüksek boyutlarda verilere ulaşmasına neden olurken,  Facebook 151 MB, Google Chrome 175 MB bir yere gereksinim duyuyor.

Yukarı bahsettiğimiz 2-3 uygulama bile ne kadar alan kapladığı görüldü. Ayrıca 2-3 video çektiğiniz zaman kısa videolar bile olsa beraberinde albümde fotoğraflar olduğunda alan ciddi anlamda yetersiz kalıyor. 32 GB hafıza iPhone 7 cihazları için 16 GB’dan farkı yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here