Yahoo hakkında bir çok iddia gündeme gelmiş ve iddiaların artması üzerine Yahoo’dan büyük bir itiraf geldi. Yahoo kabullendi.

Son dönemlerde Yahoo sistemlerinde ciddi bir yavaşlamanın meydana geldiği ve saldırı mı var dedirten saatlerin geçtiği sırada milyonlarca hesap bilgilerinin çalındığı öğrenildi. Bu konu üzerine Yahoo her ne kadar sessizliğini korumaya çalışsa bile sonunda pes etti. Artan baskılardan dolayı Yahoo bir itirafta bulundu ve yapmış olduğu itiraf ile 500 milyon kişinin etkilenmiş olduğu bir hacklenme durumu yaşandığını itiraf etti.

Bilinenden Daha Fazla Kişi Zarar Gördü.

2012 ve 2014 yılları arasında yaşanan olayların sonucunda açıklanan bilgilere göre 200 milyon kişinin hacklendiği ve zarar gördüğü belirtilmişti. Ancak gelen bilgilere göre Yahoo konu hakkında 500 milyon kişinin hacklendiğini açıkladı. Hatta hacklenme durumunda tam 500 milyon kişinin zarar gördüğü ortada. Hackerların elinde yönetim şuan.

Böylece milyonlarca kişinin hesap bilgileri çalındığı için herkesin tehlike altında olduğunu belirtelim.

Soruşturma Son Gaz Devam Ediyor!

Yahoo tarafından yapılan açıklama üzerinde ayrıca konu ile alakalı soruşturmanın halen devam ettiği ve suçluların bulunulması için çok fazla mesai yapıldığı belirtildi. Öyle ki böyle bir güven sorunu sonrasında imajı zedelenen Yahoo’nun belirtilen şartlar altında satılması da oldukça zorlu olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here