Android işletim sisteminin yazılımsal 0larak 64-bit işlemci desteğine sahip olmadığını biliyoruz, ancak bugün gelen bilgilere göre ilk 64-bit Android telefon üretildi.

Geçtiğimiz günlerde bir kriter testinde ortaya çıkan cihazın 64-bit işlemci ile çalıştığı öğrenildi,  Snapdragon 410 işlemciye sahip, Lenovo akıllı telefon bugün itibariyle Çin’de tanıtıldı.

Her ne kadar şuan ki Android sürümleri 64-bit işlemci desteği vermesede Android 5.0 işletim sistemi sürümlerinde 64-bit desteği tamamlanacaktır, Lenovo A805e model adına sahip telefonu dilerseniz detaylı bir inceleyelim.

644

Qualcomm’ın 64-bit destek sunan 1.2GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 410 işlemci,  Adreno 306 grafik birimi gibi özellikler sunan cihaz tarihe ilk 64-bit işlemciye sahip cihaz olarak geçmiş durumda.

Telefonun donanımsal özelliklerine tekrar detaylı olarak göz atacak olursak, 1GB RAM, Android 4.4.2, 5.5 inç büyüklüğünde 540 x 960 çözünürlüğe sahip ekran, çift sim kart desteği gibi özellikler sunan akıllı telefon Android 5.0 L sürümü gelmeden önce 64-bit desteğini sunamayacak.

Android’in neyi eksik? İşte Cortana Android'de

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.