Telefoto lensler kullanıldı.
Bulunan söz konusu galaksiler, geleceğe ışık tutacak.

İnsan oğlu geçmişten günümüze kadar dünyanın dışını keşif etmek için bin bir türlü araştırmalar yapmıştır. Bu konuda yapılan her araştırma meyvesini vermiştir fakat, en az bir o kadar da boşa çıkan araştırma ve boş yere yapılan harcamalar vardır. Bu konuda yapılan açıklamalara göre genel olarak eskiye nazaran gök bilimi dalında oldyukça önemli adımlar atılmıştır ve kayıt edilerek, insanlara bildirilmiştir. Bu konuda yapılan ve yürütülen çalışmalar o kadar büyümüştür ki, insanlar yakın gelecekte Kızıl Gezegen dediğimiz Mars Gezegenine seralar kurma konusunda kararlar almışlardır.

Telefoto Lensler Kullanıldı

Bunun yanı sıra bu söz konusu gezegene bir çok defa keşif yapması amacı ile araçlar yollanmıştır. Bu konuda yapılan ve yürütülen bir diğer araştırma ise yeni üretilen teleskop sayesinde bulyunan 7 cüce galaksidir. Bu konu hakkında yaptığımız bir araştırmanın sonuçlarını sizler için derledik ve sizlere sunmak istedik. Yapılan araştırmalara göre telefoto lenslerin bir araya getirilerek üretildiği bir teleskop, 7 adet cüce galaxy bulunmasını sağladı. Bu konuda yeni bulunan söz konusu 7 adet cüce galaksi, karanlık madde ve evrenin evrimleşme sürecine ışık tutacağı konusunda hem fikirlere varıldı.
image003
Dolayısıyla daha bir çok konuda ışık tutulmasına yarayacak olan söz konusu teleskop için, Allison Merrit, “Artık her gece yeni keşifler bizi bekliyor olacak, neler daha keşfedebileceğimizi zaman gösterecek.” Şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

Canon, 100 milyonda!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.