77. tabur

Her geçen gün teknoloji dünyasında gelişmeler yaşanmakta. Bu konuda yaşanan gelişmeler, yine hemen her geçen gün artış göstermekle beraber, aynı zamanda da farklı alanlarda da yoğunlaşmalar sağlanmaktadır. Bu konuda son zamanlarda gerçekleşen siber savaşlar da söz konusu eyleme örnek olarak verilebilir. Dolayısıyla her geçen gün gelişen ve gelişmekte olan teknoloji dünyasında, hemen her gün yeni bir ürün ile tanışmaktayız. Her geçen gün gelişen teknoloji dünyasında en ilginç rastladığımız haberlerden bir tanesi de şüphesiz, İngiliz ordusunun yaptığı açıklama oldu.

1500 Kişi

Konu ile ilgili İngiliz ordusu, düşmana karşı avantaj kazanmak amacı ile sosyal medya sitelerinde propaganda başlatmaları üzere ayrı bir birlik kurduğunu açıkladı. Bu konuda birliğin ismine her ne kadar FaceBook Savaşçıları dense de, birliğin aslı ismi 77. Tabur olarak belirlendi. Sovyetler birliği tarafından geliştirilen Refleksif Kontrol sistemini kullanarak düşman üzerinden propaganda yapmayı hedefleyen 77. Tabur, tam olarak 1500 kişiden oluşuyor.

77. tabur
Teknoloji haberleri

Sayıca olan fazlalıkları ile beraber de düşmana göz dağı veren tabur, bu konuda yeni bir akım başlatmış oldu. Tabur, Facebook ve Twitter uygulamalarını kullanıp, düşmanların sivil ve askeri operasyonlarına zarar verecek propagandaları yönetecek. Dolayısıyla gelişen teknoloji dünyası çok farklı bir hayli alanda kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlandı. Bu konuda internette okuyarak hiçbir habere güvenmemiz gerektiği söz konusu tabur tarafından kanıtlanmıştır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here