Abone Ol
Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Bugün Koronavirüse 1.024 Kişi Yakalandı, 2.879 Kişi İyileşti

Bugün Koronavirüse 1.024 Kişi Yakalandı, 2.879 Kişi İyileşti

Yoğun bakım hasta sayımızdaki artış eğilimi yavaşladı. Entübe hasta sayımız 7 azaldı.

-

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 9 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.024 kişinin COVID-19 testinin pozitif çıktığını dile getirdi. 18 kişi ise koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Tüm dünyayı saran ve gün geçtikçe daha fazla insana yayılarak büyümeye devam eden koronavirüs salgını Türkiye’de de her gün binlerce kişiye bulaşmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın biraz önce yapmış olduğu açıklamada, bugün yapılan 50.103 testin 1.024 tanesinin pozitif sonuç verdiğini belirtti. Yeni hastalara ek olarak 18 kişinin hayatını kaybettiğini açıklayan Koca, toplamda 190.390 hastanın da taburcu edildiğini de dile getirdi. Her gün paylaşılan bilgilerin toplamına baktığımızda 3.832.623 test yapıldığını görüyoruz. Koronavirüs şimdiye kadar 209.962 kişiye bulaştı ve 5.300 vatandaşımızın hayata gözlerini yummasına yol açtı.

9 Temmuz 2020 Koronavirüs Vaka Sayıları

9 Temmuz 2020 Koronavirüs Vaka Sayıları

Bakan Koca, Twitter üzerinden 9 Temmuz 2020 koronavirüs vaka durumu hakkında açıklama yaptı:

“Yoğun bakım hasta sayımızdaki artış eğilimi yavaşladı. Entübe hasta sayımız 7 azaldı. İyileşen hasta sayımız, yeni tanı konanların iki katından fazla. Maske ve mesafe kuralına uyumdaki artışa bağlı olarak, vaka sayılarında küçük azalmalar devam ediyor.”

Paylaşılan vaka tablosuna bakıldığında son 24 saat içerisinde tespit edilen bin 24 yeni vaka ile beraber toplam vaka sayısının 209 bin 962’ye çıktığını görüyoruz. 8 Temmuz rakamlarına kıyasla vaka sayısında 17 düşüş mevcut. Yoğun bakımda 1.179 hasta bulunurken, entübe hasta sayısının da 399 olduğu açıklandı.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google Pixel 5 5G ve Pixel 4A 5G Göründü

Google, Pixel 4a'yı tanıttı ve bize Pixel 5 5G ve Pixel 4a 5G'yi hakkında bilgi verdi. Pixel 4a duyurusunun...

iPhone 12 Serisi, Tedarik Sorunları Nedeniyle İki Aşamada Dağıtılacak!

Apple'ın tedarik zinciri sorunları ve bu yılki iPhone'ların piyasaya sürülmesini nasıl etkileyebileceğini ilk kez duymuyoruz. Aslında, geçen hafta Apple'ın kendisi, akıllı telefonlarının...

Google Pixel 4a Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Google, daha alınabilir bir fiyatla yeni akıllı telefon tanıtacağını duyurmuş ve aylardır geliştirme aşamasında olduklarını belirtmişti. Bu süreçte Google Pixel 4a için...

Nokia C3 Geekbench’te Göründü

Birkaç gün önce, Geekbench üzerinde bilinmeyen bir Nokia cihazı görüldü, şimdi Nokia C3 olduğunu biliyoruz, çünkü artık elimizde benchmark veritabanında adı onaylayan...

Instagram Nasıl Dondurulur?

Instagram dondurma, güzel bir ayrıcalık. Ayrıcalık demek ilk etapta size farklı gelebilir. Ama işin aslı tam olarak bu. Bunu eskiye dönerek açıklayacağım.