Ana Sayfa İnceleme A101'de Satılan Toshiba 43LL3A63DT Smart Led TV İncelemesi

A101’de Satılan Toshiba 43LL3A63DT Smart Led TV İncelemesi

A101 Toshiba televizyon kampanyası başlattı. Uygun fiyata satılacak televizyonun incelemesi ve piyasa satış fiyatı.

-

Toshiba 43LL3A63DT Smart Led TV, televizyon almak isteyenler için bu haftanın fırsat ürünlerinden biri.

Televizyonların, tıpkı akıllı telefonlarda yaşanan fiyat artışında olduğu gibi yükselen bir fiyat grafiği çizdiğini görünce, bu tip fırsat ürünlerine daha fazla özen gösterir olduk. A101 de fırsat ürünlerinde tecrübeli olan markalardan.

Akıllı telefonlar, saatler, Bluetooth hoparlörler ve akıllı televizyonlar A101 üzerinden 100-200 hatta 300 TL’yi bulan indirimlerle satılıyor. Bugün ele alacağımız televizyon Toshiba 43LL3A63DT Smart Led TV, yine indirimli fiyatla satışa çıkıyor.

Fiyat piyasaya göre uygun olacak ama sonuçta bir televizyon alıyorsunuz. Alacağınız televizyonun özelliklerinin neler olduğu en az fiyatı kadar önemli. Bu model işinizi görecek mi? Gelin hep beraber değerlendirme yapalım. Toshiba’nın bu modelini inceleyelim.

İlginizi Çekebilir: Sony Xperia 1 II İnceleme

Toshiba 43LL3A63DT Smart Led TV

Toshiba 43LL3A63DT Smart Led TV Tasarımı

Fiyat düşük olunca, tasarımın çok çok iyi olmasını bekleyemiyoruz. Tasarım çok mu kötü diye soracak olursanız değil. Ama yeni nesil akıllı televizyonlarla da karşılaştırma yapmayın. Yaklaşık bir parmak ucu kadar olan her noktadan çerçeveler ile ekran çevrilmiş.

Televizyonun ayak bölümünde ise biraz geniş bir tercih yapılmış. Tam ortada ama sağdan ve soldan ekranda çok boşluk bırakmayan ayak kısmı, birazcık kaba gözükebilir. Daha ince ayaklığa ve daha iyi ayaklık tasarımına sahip olan çok fazla televizyon var.

Ölçü: 973 mm ayaklıklı genişlik, 602 mm ayaklıklı yükseklik, 246 mm ayaklıklı derinlik

Televizyon Ağırlığı: Ayaklık olmadan 9.5 kg.

Toshiba 43LL3A63DT Smart Led TV

Toshiba 43LL3A63DT Smart Led TV Ekran Özellikleri

Bu fiyatta bir üründe LCD panel kullanılması olası ama Toshiba LED tercihi yapmış. Kavislerin olmadığı geniş bir tek yüzeyin olduğu flat yani düz ekran olarak bilinen ekranın kullanıldığı televizyon her açıdan net görüntü sunabilecek düzende.

Düz ekranda, ekran boyutu için farklı seçenekler yok. Tek bir seçenek var. 43 inç tek panel 108 cm ekran boyutuna denk geliyor. 43 inç ekran gözününe küçük gelmesin. Bu seviyede televizyonlar için 43 inç eşik değer. Çok kullanılan ve artık neredeyse varsayılan olarak anılan boyut bu.

Ekran boyutu için geçerli olan bu durum çözünürlük değeri için de geçerli. Ekranın çözünürlüğü 1920 X 1080 piksel. Dedim ya standart. Full HD altında çözünürlüğü olan televizyon kaldı mı bilmiyorum ama varsa da bunun altında olan çözünürlükte bir cihazı almayın. Hiç önermem. Yayınlar bile minimum Full HD oldu.

Ekrandaki son bilgimiz yenileme hızı. Gerçek yenileme hızımız 50 Hz ama yazılımsal olarak TPQ 1200 yenilemesi sunuluyor. Tabii bir smart TV var.

Toshiba 43LL3A63DT Smart Led TV

Smart TV Özellikleri ve Ses Çıkışları

Kendiliğinden ses sistemli olan televizyon beklenmedik bir başarı gösteriyor. Ses gücü 16W ve hoparlör sistemi 2.0 olarak geçiyor. Ses teknolojisi için DTS TruSurround bulunması ve Dolby Dgital desteğinin olması benim için yeterli geldi.

Sesi kaldıralım ve Smart TV demek için geçerli olan özelliklere bakalım. Kendi web tarayıcısının bulunması Smart TV için ilk avantaj. 2 çekirdekli işlemcisi olan televizyon, otomatik kanal güncelleme, ekran yansıtma gibi güzel özelliklere sahip. Bluetooth ve HbbTv desteği de bulunan televizyonda yerleşik olarak YouTube ve Netflix desteği yer alıyor. Ayrıca dahili Wi-Fi desteği de var.

İlginizi Çekebilir: 2020’nin En İyi Android Televizyonları

Toshiba 43LL3A63DT Smart Led TV Fiyatı ve A101 Fiyat Kampanyası

Televizyon piyasada 2500 TL ile alıcı buluyor. A101’de ise satış fiyatı 2299 TL. 18 Haziran’dan sonra A101’de televizyonu bulabilirsiniz.

Bağlantılar ve Alıcı

  • 3 adet HDMI
  • 2 adet USB 2.0
  • Anten Girişi: 1 Adet
  • Uydu Anten Girişi: 1 Adet
  • LAN girişi: 1 adet
  • Analog Alıcı
  • Kablo TV
  • HD Uydu Alıcısı

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İşte Google Pixel 5 XL Akıllı Telefonu

Google, birkaç farklı üretim yöntemiyle birkaç farklı akıllı telefon serisi sunduktan sonra sonunda başarıyı Pixel ile yakaladı. Seri emin adımlarla yoluna devam...

Samsung Galaxy S20 FE Özellikleri Ortaya Çıktı

Lite versiyon akıllı telefonlara da önem veren Samsung, amiral gemisi modellerine sonradan eklediği Lite modelleri ile ünlenmeye başladı. Ama bu kez durum...

Bugün Koronavirüse 1.041 Kişi Yakalandı, 2.219 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 9 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.024 kişinin COVID-19 testinin...

FIFA 21 Ön Siparişe Açıldı

EA Sports'un başarılı yapımı FIFA 21 ön sipariş süreci başladı. Çıkışına dört ay gibi bir süre kalan oyun, PlayStation 4 kullanıcıları tarafından...

iPhone Servis Fiyatları Zamlandı

Apple, ülkemizde satılan ürünlere yaptığı zam sonrasında iPhone servis ücretlerini de yükseltti. Yeni iPhone servis fiyatları haberimizde bulabilirsiniz. Servis...