A8 Yongaseti 2.6GHz hızına erişecek

Son zamanlarda İphone 6 hakkında ortaya çıkan haberler, ürün hakkında kullanılan donanımın ve özelliklerinin de belirlenmesinde öncü bir hareket olmuştur. İşte şimdi İphone 6 modelinde kullanılacak olan A8 Yongaseti hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Daha hızlı daha tasarruflu!

A8 Yongaseti, A7 de olduğu gibi 64-bit teknolojisi ile gelmesi planlanıyor. Zira düşürülmesi de mantıklı olmazdı… Ürün 20nm boyutlarında üretilmesi hedefleniyor. Yer kaplama sıkıntısını ortadan kaldırarak daha güzel tasarımlara el vermesi dikkat çeken özellikler arasında geliyor.

İşte A8 yongasetinin asıl işlevi ise, daha az enerji tüketimi yapması oluyor. Büyük enerji tasarrufu özelliği sayesinde çekirdek hızını 2.6GHz çekirdek hızına çıkartan Apple, daha yüksek bir performansı kullanıcılarına sunmayı planlıyor.

Üretilen Yongaseti, İPad Air 2 modeli için 2.6GHz hızına ulaşabilirken, İphone 6 için 2GHz çekirdek hızı sınırı konulacak. Daha yüksek performansı elde ederken, enerjinizi de tasarruf etmeniz için güzel bir düzenleme olarak görülüyor. Ekranın büyümesi durumunda bu yenilik, ağırlaşan iş gücünü azaltmak için akıllıca bir durum olarak görülüyor.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.