Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıcıların en fazla kullanmış oldukları mobil uygulamalar üzerinde kapsamlı bir araştırma yapıldı ve sonuçlar dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Mobil uygulamalar son dönemlerde oldukça popüler olmakla birlikte kullanıcıların artık mobil platforma yöneldikleri görülmekte. Amerika Birleşik Devleri gibi kullanım oranlarının en yüksek olduğu bölgelerde yapılan araştırmaların sonucunda bir çok sonuç gözler önüne serildi. Öyle ki Amerika Birleşik Devleri en popüler 10 uygulama listesine baktığımızda Google’a ait 8 uygulama ve 2 adet Facebook’a ait uygulama yer almakta.

Statista‘dan Sonuçlar Geldi!

Statista tarafınca yapılan araştırmalar ile beraber Amerika Birleşik Devleri’ndeki kullanım oranları yakından incelendiği zaman ilk sırada aylık 149.6 milyon kullanıcısı bulunan Facebook görüldü. Hemen altında ise  Facebook‘u takip eden uygulama ise Messenger olarak yer aldı. Messenger 131.6 milyon kullanıcıya sahip olurken ilk iki sıra bu bakımdan Facebook tarafından işgal edilmiş oldu.

Google ise YouTube, Google Maps, Google Play ve Gmail gibi uygulamaları ile sıralamada yer alan ilk 10’a girmeyi başaran firma olarak görülüyor. Apple gibi bazı firmaların ilk 10’da olmaması dikkatlerden kaçmadı ve merak ediliyor. Google ve Facebook’un mobil platformlarda ne kadar güçlü ve iddialı oldukları bir kez daha kanıtlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here