Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Adblock Plus'tan Şok Karar: Reklam Satacak!

Adblock Plus’tan Şok Karar: Reklam Satacak!

-

Web site üzerinde gösterilen reklamları engelleyen ve kullanıcıların oldukça beğenisini kazanan Adblock Plus tarafından bir açıklama gündeme bomba gibi geldi. Uygulama artık kendisi reklam satacak bir karar aldı.

Kullanıcılar web site aralarında gezinirken rahatsız edici türden bir çok reklamın gösterimi üzerine sıkılıp çareyi Adblock Plus‘ta buluyorlardı. Rahatsız edici reklamların tümünün gösterimini engelleyen Adblock Plus yapmış olduğu son açıklama üzerine kullanıcılarını şaşırtmayı başardı. Son açıklamasında kendisi reklam satacağını açıklarken büyük tartışmalara neden oldu.

Kabul Edilebilir Olacak

Firma tarafınca yapılan bu açıklamanın hemen ardından eleştiri ve tepkileri azaltmak için gelecek olan reklamların kabul edilebilecek ve rahatsız etmeyecek türden olacağı belirtildi. Bu durum azda olsa kullanıcıların tepkisi azaltacağı düşünüldü. Zaten reklam gösterimler engellenmiş olsa bile kullanıcıları rahatsız etmeyecek reklam türleri halen devam etmekte.

2011 yılı içerisinden bu yana arka tarafta bu plan çerçevesinde çalıştığı öğrenilen Adblock Plus şuanki filtreleme reklam anlaşmaları ile beraber anlaşmış olduğu şirketlerin reklamlarını gösterecek. Bu şekilde kullanıcılar web site gezintilerinde reklamlar görmeye başlayacak.

Kullanım Oranları Düşebilir!

Adblock Plus için yeni alınan karar sonrası kullanıcılar elbette tepki gösterecek hatta 100 milyondan fazla kullanıcının kullanmış olduğu Adblock Plus‘ın kullanıcı kitlesi bile düşeceği tahmin ediliyor. Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi gelişmeler yaşanacak son istatistikler nasıl olacak? Adblock Plus kullanım oranı ne kadar düşecek merakla bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here