Ana SayfaTeknoloji HaberleriAgar.io Yeni Sanal Çılgınlık

Agar.io Yeni Sanal Çılgınlık

-

Son zamanların aşırı ilgi gören yeni online oyunu Agar.io. Üstelik bu oyunu oynamak için üstün bir bilgisayara falan sahip olmanıza gerek yok. Agar.io tarayıcını tabanlı olarak kolayca oynanabilen bir oyun olmasının verdiği bir avantaj olsa gerek oyun internet üzerinde gittikçe kitlesi büyüyen bir fenomen halini almış durumda. Çeşitli forum ve sosyal medya hesaplarında sıkça adı geçen oyunun mantığı ise oldukça basit. Oyunda fare ile bir hücre yönlendiriyorsunuz ve küçük hücre noktaları yutarak gittikçe büyüyosunuz. Ayrıca büyüdükçe oyunda sizden küçük olan oyuncularıda yutabiliyorsunuz. Ancak tabiki sizden büyük olanlardan kaçmalısınız. Oyunda bu kovalamaca insanlarda bağımlılık ve hırs yapmaktadır.

4chan tarafından 28 Nisan’da ortaya çıkarılan oyunun kısa sürede popülerleşmesi herkesi şaşırttı. Ancak oynayınca insanlar bu durumu daha iyi anlayabiliryorlar. Oyunda dünya üzerindeki çeşitli bölgelerden oluşan 8 sunucu bulunmakta. Oyunun kendisinde Türkiye sunucusu yok ama özel olarak Türkiye sunucuları mevcut. Oyun esnasında fareyle yön verdiğiniz hücreniz büyüdükten sonra W tuşu ile hücrenizdeki küçük bir parçayı iler fırlatabiliyorsunuz. Veya başkasıyla ittifat kurup ona bu yol ile hücre verebiliyorsunuz.

Ayrıca Space tuşu ile hücrenizin büyüklüğü ne kadar küçük hücreye bölünebiliyorsa o kadar hücreye bölünüyor ve bir ordu gibi gezebiliyorsunuz. Ama en küçük şekilde kalacağınızdan dolayı bu durum tehlikelide olabiliyor.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here