cubic

Akıllı ev asistanınız!

Günümüzde mobil asistanlara bakıldığında o kadar da işlevsel gözükmediğini söyleyebiliriz. Indieggo‘da yer alan projelerden bir tanesi diyebileceğimiz Cubic, hayatınızı kolaylaştırabilecek özellikleri içerisinde barındırıyor. Açık kaynak kodlu olma özelliğini ilk başta belirtelim, bu özelliği sayesinde geliştirilmeye açık bir cihaz diyebiliriz. Şuanda Indiegogo üzerinde 50 bin dolar fon toplamış olan Cubic’in seri üretimi için gereken rakam 100 bin dolar kadar. Peki Cubic ne işe yarıyor?

Bir tür soru cevap makinesi gibi gözükse de Cubic, oldukça işlevsel özelliklere sahip, sorduğunuz her soruyu online olarak araştırıp bir kaç saniye içerisinde cevap verebilen Cubic, otomobilinizi nereye park ettiğinizi söyleyebiliyor. Akıllı ev sisteminizi kontrol etmenizi sağlayıp kapınızı kilitleme, evinizin ısısını ayarlama gibi özelliklere de sahip olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

cubic-3

Cubic, sosyal medya uygulamaları olan Twitter ve Facebook gibi platformlar ile uyumlu olarak çalışabiliyor, bu özelliği ile söylediğiniz bir sözü Twitter’da paylaşabilen Cubic, günlük haberleri, gazeteleri okuyup kendi yorumu ile espirili bir özet geçebiliyor. Aslında Cubic’i bu şekilde anlatmak, zihninizde bir görüntü canlanmasını sağlayamayabilir. O yüzden lafı fazla uzatmadan sizleri Cubic’in tanıtım ve kullanım videosu ile baş başa bırakalım, cihaz gerekli fonu topladığında 2015’in Kasım ayında piyasaya giriş yapacak. Fiyatı ise 249 dolar olarak belirlenmiş. Gelişmeler, yeni haberler için takipte kalınız. İyi seyirler dileriz…

http://www.youtube.com/watch?v=LRpxnnB0fBg

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here