Akıllı telefon piyasası
Akıllı telefon piyasası 2015 yılında da artış gösterecek.

Mobil platformun yükselişi her geçen gün artarak; bu alanda her insanın vazgeçilmezleri arasında yer almaya devam ediyor. Kişisel bilgisayarlardan daha fazla talep edilerek; taşınabilir bir cihaz anlamında önemli sonuçlar doğuran akıllı telefonlar, insanların ilgisini çekmeye devam edeceğe benziyor. Ortaya konulan istatistiksel veriler de bu noktada önem arz edecek seçenekler ile telefonlara yeni gelecek olan özelliklerle taze kalmayı sürdürecek bir mekanizma olarak döngüyü sürdürmeye devam ediyor.

Akıllı Telefonlara Talep Giderek Artıyor

Akıllı telefon piyasası
Akıllı telefon piyasası 2015 yılında da belli oranda da yükselişe geçecek

Gündelik işlemlerimizi gerçekleştirme noktasında ortaya koyduğu uygulamalarla beraber sürekli kullanımda olmayı sürdüren akıllı mobil cihazlar, aynı zamanda kullanışlı yapısıyla sürekli artış gösteren bir piyasa olarak adından söz ettirmeye devam ediyor. GFK Retail and Technology adlı firmanın 2015 verilerine dayanarak oluşturduğu verilerine göre 2015 yılında akıllı telefon kullanımının da yoğun olacağını belirterek, bu düzeyde kitlesel bir hal almayı sürdüreceğini belirtti.

Büyüme oranları genelde Afrika ve Asya kıtasında daha fazla olacağı bir biçimde yer alarak %6 oranında seyredeceği; Avrupa ve Amerika kıtasında yer alan ülkelerde ise bu oranın %2 oranında olacağını belirtiliyor. Bu sayede akıllı telefon ve tablet pazarı yaklaşık olarak 860 milyar dolarlık bir sektör haline gelerek; %1,5 oranında büyüyeceğine yönelik bir gelişme karşı karşıya kalabileceğimiz bir sonuç ile kendini gösterecek. Böylelikle insanların akıllı telefonlara olan ilgisinin giderek arttığını da söylemek mümkün hale gelecek.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here