Akıllı telefon şarj sorunu
Akıllı telefonlar yeni gelen teknoloji ile bir dakikada şarj olabilecek

Akıllı telefon kullanımı son dönemde revaçta olarak görülse de kayda değer bir sayıdaki kişilerin bir takım şikayet durumunun ortaya çıktığını da uzun zamandan beri görebilmekteyiz. Batarya ve şarj ömrü sıkıntısı olarak kayda değer bir biçimde yer edinen bu soruna her geçen gün farklı biçimlerde çalışmalar yapılarak; ortadan kaldırılmaya çalışılıyor.

Akıllı Telefonların Şarj Sıkıntısı Ortadan Kalkacak

Amerikalı bilim insanları tarafından ortaya konan bir çalışma sonrası meydana getirilen pil, akıllı telefon kullanıcılarını sevindiren bir gelişme oldu. 1 dakika içerisinde şarj olan bu pil; tamamen alüminyum yapımı olup; uzun ömürlü ve esnek bir biçimde kullanıcılara sunulacak. Alüminyum pillerin, lityum-iyonlara göre daha kaliteli bir biçimde yer alarak; daha uzun ömürlü bir kullanım sağlayacak.

Bataryalar Hakkında Ciddi Tespit

Amerikalı bilim adamlarının diğer bir tespiti de batarya ömrünü kısaltan nedenler hakkında kendini gösteriyor. Bataryaların ömrünün kısalmasını sahip olunan akıllı telefonların hor kullanılmasından dolayı kaynaklandığını belirterek; bu kapsamda kir unsurunun da önem arz ettiğini belirttiler. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamada şarj soketi ya da bataryanın telefondaki yuvasında yer alan kirliliğin zaman içerisinde batarya sorunlarına davetiye çıkaracağını ve bu kapsamda da hava püskürtülerek zaman zaman mobil cihazların temizlenmesi gerektiği yönünde girişimde bulunulmasını tavsiye ediyor. Böylelikle bataryaların kısa ömürlü olmasının önüne geçilebileceği belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here