Ana Sayfa İpucu Akıllı Telefonlarda Batarya Ömrü Uzatma Yöntemleri 2019

Akıllı Telefonlarda Batarya Ömrü Uzatma Yöntemleri 2019

Akıllı telefonunuzun şarjı hemen bitiyor mu? O halde aşağıdaki birkaç adım bataryanızı daha iyi hale getirebilir...

-

Yeni gelena akıllı telefonların birçoğu oldukça yüksek batarya kapasitelerine ev sahipliği yapıyor. Dolayısıyle tek bir şarj ile ortalama 3 4 gün dahi gidebiliyorlar. Peki elinizde eski model bir akıllı telefon var ve çok fazla şarj tüketiyorsa?

Bu gibi durumlarda akıllı telefon batarya ömrü uzatma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Akıllı telefonların bazı optimize özellikleri var ve bunlar çoğu kişi tarafından da bilinmiyor. Tek bir şarj ile gün sonunu getiremiyorsan doğru yere geldin demektir.

Akıllı Telefonlarda Batarya Ömrü Uzatma Yöntemleri ile akıllı telefonunuzun pil ömrünü oldukça fazla uzatabilir ve telefonunuzun en önemli olduğu anda şarj sorunu yaşamazsınız. Hazırsanız, akıllı telefon pil ömrü uzatma yöntemlerine geçelim.

Akıllı Telefonlarda Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

Bağlantı Ayarlarını Kontrol Edin

Güçten tasarruf etmek istiyorsanız, aktif olarak kullanmadığınızda Wi-Fi, Bluetooth ve GPS bağlantılarını daima kapatmalısınız. Piliniz üzerindeki kontrol konusunda gerçekten agresif olmak istiyorsanız, telefona hiç ihtiyacınız olmayacağını bildiğiniz zaman Uçak Modunu da açmayı denemek isteyebilirsiniz.

Wifi Bağlı Ama İnternet Yok - Çözümleri

Not: Wi-Fi, hücresel hizmetten çok daha az pil tüketir.

Pek çok kullanıcı, bu özellikleri gerçekten düşünmeden tüm gün çalışır halde bırakır. Uçak Modunu açmak, hepsini bir anda sonlandırabilir. Bununla birlikte Uçak Modu sadece uçakla olduğunuzda kullanmanız gereken bir araç değil, telefonunuzun çekmediği yerde, hayat kurtarıcı olabilir.

Ayrıca bkz: Batarya Virüsü Temizleme

Titreşimi Kapatın

Yolda olduğunuz zamanlarda ya da çok gürültülü dönemlerde ve ya normal olarak cep telefonunuzu duyamayacağınız bir durumda olduğunuzda, titreşim özelliği son derece harikadır. Birçok insan için, titreşimli bildirimlerin inceliği, işyerlerinde vazgeçilmezdir.

Akıllı Telefonlarda Batarya Ömrü Uzatma Yöntemleri 2019

Bununla birlikte, akıllı telefon titreşimleri, kendiliğinden oluşan bir özellik değildir. Efekti üretmek için, cihazınızın her zaman küçük bir titreşim motoru çalıştırması gerekir; bu da bataryanızı gerçekten boşaltabilir.

Ayrıca bkz: En İyi Batarya Ömrüne Sahip Telefonlar 2018

Kullanmadığınız Uygulamaları Sonlandırma

Akıllı telefonunuzda bulunan uygulamalar kapattığınızda hemen sonlanmaz. Bunun için uygulama sonlandıran uygulamalar kullanabilirsiniz. Ancak sorun şu ki, birçok uygulama yüklendiği andan itibaren otomatik olarak başlama eğilimindedir.

Akıllı Telefonlarda Batarya Ömrü Uzatma Yöntemleri 2019

Kullandığınız üçüncü taraf uygulamalar, mevcut uygulamayı sonlandırır. Fakat uygulamanın içinde bulunan otomatik başlatma özelliği bir süre sonra devreye girer ve yeniden uygulamayı başlatmak için daha çok güç harcar. Bunun önüne geçmek için akıllı telefonunuzda bulunan uygulama tasarruf modunu kullanın.

Ayrıca bkz: En İyi Batarya Ömrüne Sahip Telefonlar 2018

Greenify Uygulamasını Deneyin!

Greenify diğer uygulamalardan ziyade akıllı telefonun batarya koruması için daha sade bir arayüz kullanır. Uygulamanın arayüzünde sonlandırmak istediğiniz uygulamaları seçebilirsiniz. Ayrıca ana ekrana eklenebilecek bir kısa yol ile otomatik olarak dilediğiniz zaman sonlandırma işlemi yapabilirsiniz.

Akıllı Telefonlarda Batarya Ömrü Uzatma Yöntemleri 2019

Greenify uygulamasını indirmek için tıklayın.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sanal Müze Nedir?

Dijital dönüşümün farklı sektör ve alanlara entegre olmasıyla karşımıza çıkan kavramlardan biri olan sanal müze, yollara düşmeden yeni yerler keşfetmeyi mümkün kılıyor.

Bugün Koronavirüse 1.016 Kişi Yakalandı, 1.334 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 11 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.016 kişinin COVID-19 testinin...

DC Extended Universe Filmleri Sırasıyla Nasıl İzlenir?

Warner'ın DC Genişletilmiş Evreni, 2013'te piyasaya sürüldüğünden beri MCU'nun gölgesinden kaçmak için mücadele ediyor. Bu zorlayıcı yakalama oyununun stüdyoya bazı şüpheli yaratıcı...

En İyi AirPod Alternatifi Kulaklıklar – Temmuz 2020

2020'nin en iyi kablosuz kulaklıkları, hareket halindeyken müzik dinlemeyi her zamankinden daha kolay kılıyor. İster evde olun, ister dışarıda spor yaparken, kitap...

Netflix Geçmişi Nasıl Silinir – İzlemeye Devam Et Listenizi Silin

Android ve iOS'ta Netflix İzlemeye Devam Et Listenizdeki Öğeleri Silin Netflix, bir Android veya iOS cihazınız olduğunu varsayarak,...