Samsung Galaxy S6

Akıllı telefonlar, günümüzün en fazla tercih edilen teknolojik unsurlardan olup, bir çok alandaki hizmet seçeneklerini sağlayan uygulamalarla birleştiği takdirde kolaylıklara tanıklık etmemizi sağlayacak bir faktör konumuna aniden yerleşiveriyor. Yalnız akıllı telefonların en büyük sıkıntısı olan şarj, halen daha çözüm sağlanamayan bir unsur olarak kendini gösteriyor. Peki kısa süre içerisinde şarj imkanlarını olabildiğince etkili kullanmak için hangi yollar izlenmelidir? Bu soruya maddeler halindeki tavsiyelerimizle cevaplar arayacağız.

İşte Etkili Şarj Etme Seçenekleri

Akıllı telefon şarj sorunu
Akıllı telefonlara koaly şarj çözümleri

İlk olarak telefonunuzu şarj ettiğiniz aletinizin orijinal olduğundan kesinlikle emin olmanız gerekiyor. Aksi takdirde batarya ömrünüz daha da kısalarak, ilerleyen günlerde sık sık şarj etme sorunsalı ile karşı karşıya kalabilme imkanı doğacaktır.

Telefonunuzu şarj etme girişimde bulunacaksanız, ilk olarak yapmanız gereken akıllı mobil cihazınızı uçuş moduna almak olacaktır. Telefonunuzun kapatma tuşuna basarak; seçenekler arasından “uçuş modu” özelliğini seçip, aktif hale getirebilirsiniz.

Telefonunuzun tüm bağlantı özelliklerini pasif hale getirerek; daha kısa zaman içerisinde şarj olmasını sağlayabilirsiniz. Bluetooth, Wi-Fi, NFS, Veri senkronizasyonu, GPS gibi dahili özellikleri kapatmak yeterli olacaktır.

Telefonunuzu sessize alarak, herhangi bir iletişim anında ses çıkarmasını engelleyin. Bunun yanı sıra titreşim özelliğini de devre dışı bırakarak, istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Telefonunuza şarj olurken dokunmayın. Aksi takdirde her açıldığında belli bir şarj tüketimi olacka ve şarj dolum süresi uzayacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here