Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Amazon Prime Day Etkinliği Nedir? Türkiye'de Var mı?

Amazon Prime Day Etkinliği Nedir? Türkiye’de Var mı?

Prime servisi ilk meyvesini verdi. Amazon Prime Day indirimleri günleri Türkiye için de açıklandı. Sistem nasıl çalışıyor?

-

Dünyanın en büyük e-ticaret devlerinden biri olan Amazon, ülkemizde de aktif bir şekilde kullanılabiliyor. Hatta çok kısa bir süre önce e-ticaret devinin farklı hizmetleri de Türkiye’de kullanıma sunulmuştu. Amazon Prime adından sunulan abonelik artık ülkemizde de kullanılabiliyor. İşte Amazon Prime Day günleri de tamamen Prime servisiyle alakalı bir kampanya.

Bu sene ilk defa ülkemizde de uygulanacak olan kampanyanın ne olduğuna ve ne gibi avantajlara ulaşacağımıza detaylı olarak bakalım.

İlginizi Çekebilir: Amazon Prime Gaming Nedir? Kullanımı Nasıl?

Amazon Prime Day Nedir?

Prime Day, yılın belli günlerinde yapılan bir indirim festivali. Bu indirim festivalinde binlerce farklı ürünün fiyatı görülmemiş derecede düşürülüyor. Birçok farklı kategoride birçok farklı ürün indirim kapsamında sunuluyor ve avantajlı teslimat imkanlarıyla indirimli ürünlere ulaşabiliyorsunuz.

Amazon Prime Day

Amazon Prime Day İndirimlerinden Yararlanmak için Ne Yapmak Lazım?

İndirimlerden yararlanmanın ön şartı var. Binlerce ürünün fiyatının yarı yarıya hatta belki de daha fazla düşmesini sağlayacak olan indirimler için Prime üyeliğinizin olması gerekiyor. Zaten Türkiye’de Prime aboneliği olmadığı için bu indirim kampanyasından daha önce yararlanamamıştık.

Prime abonesi olan kullanıcılar tüm bu indirim kampanyasından yararlanabilecekler. Amazon’un burada farklı bir sürprizi de var.

Amazon Prime Day

E-ticaret devi bu konuda yaptığı açıklamada, ilk yıl şerefine Türkiye’de deneme sürümü olan kullanıcıların da indirimlerden faydalanabileceğini belirtti. Yani bu demek oluyor ki Prime aboneliğinin ücretsiz deneme sürümüne üye olmuş olmanız yeterli.

İlginizi Çekebilir: Amazon Prime Air Drone ile insansız Kargo Dönemi

Deneme sürümünde bile servisten yararlanmak ve indirimleri kullanmak avantajlı olacak. Burada dikkat edilecek olan ise süreler. İndirimin geçerli olacağı tarihler çok sınırlı ve devamı da yok.

Yani belirtilen sürelerde indirimli ürünleri aldınız aldınız. Alamazsanız indirim için bir sonraki fırsatı beklemeniz gerekiyor ki bu da Amazon Prime Day için bir yıl beklemek anlamına geliyor.

Amazon Prime Day

Ne Zaman Başlıyor?

İndirimlerin başlayacağı tarih 13 Ekim ile 14 Ekim arası olarak duyuruldu. Binlerce üründe indirim yapılacak olan özel etkinlik, 12 Ekim 00:00’da başlamış olacak. Gece başlayacak olan indirimler bir sonraki gün yani 14 ekim tarihine kadar devam edecek.

İlginizi Çekebilir: Amazon ile ilk drone teslimatı yapıldı!

14 Ekim tarihinde 23:59’da indirimler tamamlanmış olacak. Tüm kategoriler için bu süre aynı. Sürede herhangi bir değişiklik olmuyor.

Amazon Prime Day

Stoklarda Sorun Yaşanır mı?

Amazon Prime Day indirimlerinde en büyük sorun stoklar oluyor. Aslında birçok üründe çok sayıda stok var ama yurtdışından bildiğimiz kadarıyla yoğun ilgi nedeniyle stoklar çok çabuk tükeniyor. Aynı şeyin ülkemiz için de geçerli olması söz konusu olabilir.

Bazı kategorilerde sadece 1-2 stok açılıyor ve bu kategoriler genelde önemli teknolojik cihazlar oluyor. Eğer indirimlerden faydalanarak ürünler almak istiyorsanız stok durumunu da göz önüne almanız lazım.

Ülkemizde ilk defa düzenlenecek olan indirim kampanyasının her sene devamı gelecektir. Ayrıca farklı indirim kampanyaları da ülkemizde yer alacaktır diye düşünüyoruz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Moto G 5G’nin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı!

Eylül ayında, kod adı 'Kiev' olan bir Motorola akıllı telefonu tüm ihtişamıyla kendini göstermişti. Şimdi, bir aydan fazla bir süre sonra, aynı...

Samsung, Yeni Akıllı Tahtası Flip’i Piyasa Sürmeye Hazırlanıyor!

Samsung Electronics, 2021'de yeni bir eğitim aracını piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Cihaz, bölgedeki eğitim sektörlerini hedefleyen 60 inçlik interaktif bir dijital akıllı...

Apple iPhone 12 Mini, Canlı Canlı Görüntülendi!

Apple'ın iPhone 12 Mini ön siparişine tam bir hafta kalmasına rağmen, bir Romen teknoloji muhabiri telefona dair bir görüntü paylaştı. Daha sonra...

Lenovo Legion Duel’in Şeffaf Modeli İle Tanışın!

2020 Lenovo Yenilik ve Teknoloji Konferansında, Lenovo Legion Duel oyun telefonunun şeffaf versiyonu sergilendi. Cihaz, Mi 8 ve Mi 9 ile popüler...

Samsung Galaxy Z Flip 2, Gelecek Bahar Piyasaya Sürülecek!

Samsung, geçtiğimiz yıl Samsung Galaxy Fold ile katlanabilir telefon kategorisine de girmiş oldu. Bu sene çıkan Samsung Galaxy Z Flip de ilgiyle...