amazon

1994 yılında ABD merkezli Online kitap mağazası olarak açılan ve ilerleyen yıllarda genel bir online alışveriş devine dönüşen Amazon, şimdi de ABD sınırları içerisinde 400’e yakın kitapçı dükkanı açmaya hazırlandığı iddia ediliyor.

Online alışveriş devi olan Amazon, nedendir bilinmez gerçek dünyaya adım atmaya hazırlanıyor. Jeff Bezos tarafından 1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nın Seattle şehrinde kurulan,adını amazon nehrinden alan şirket ilk etapta bir internet kitapçısı olarak hizmet vermiş ve ilerleyen yıllarda bir online alışveriş devine dönüşerek gücüne güç katmışken şimdi de Amazon’un internet ortamı harici ABD’de kitapçı dükkanları açmak için çalışmalara başladığı iddia ediliyor.

amazon dükkanı

Halen Dünya genelinde sektörün en büyüklerinden biri olarak kabul edilen Amazon’un bu sayede müşterilerine farklı opsiyonlar sunması bekleniyor.ABD’nin köklü emlak şirketlerinden General Growth Properties’in CEO’su Sandeep Mathrani’nin iddiası sonrasında Amazon, “Şirketimiz dedikodu ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmaz” açıklamasını yapmakla kafalar iyice karışmış oldu.

Amazon 2015 yılını büyük bir kazançla kapatıp kurucusu Jeff Bezos’un servetine 30.7 milyar dolar ekleyerek Bloomberg’in “Milyarder Endeksi”nde 16. sıradan 4. sıraya yükselmesine vesile olmuştu.

amazon-books

Amazon’un internet satışlarının yanı sıra fiziksel mağazalarla da müşterinin karşısına çıkacağı iddiası daha öncede ortaya atılmıştı. 2014 yılında da Amazon’un deneme amacıyla New York’un Manhattan bölgesinde bir mağaza açacağı iddia edilmişti. Ancak sonuç gerçekleşmemişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here