amazon-phone

Dünya’ca ünlü e-ticaret platformu Amazon tabletten sonra şimdide akıllı telefon pazarına giriyor.

Geçen yıl Amazon’un akıllı telefon üreteceği haberlerini almıştık ve tüm dünya şaşkınlıkla karşılamıştı. HTC ile ortak üretilecek olan bu modeli geçen yıl maalesef görememiştik, fakat bu sene piyasaya sürülmesine kesin gözüyle bakılıyor.

The Wall Street Journal’ın haberine göre  Amazon, akıllı telefon pazarına haziran ayında tanıtacağı ilk telefon ile girecek. Bu ürünün piyasaya sunulacağı tarih ise en erken eylül ayı gibi görünüyor. Bu arada bu üretilecek olan cihazın prototipleri de San Francisco ve Seattle’da  düzenlenecek etkinlikte, geliştiricilere sunulacak.

Özelliklerden bahsetmek gerekirse, Amazon’un bu modelde Gözlüksüz 3D teknolojisini kullanacağı söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde ise telefonun 6 adet kameraya sahip olacağı haberi ortaya atılmıştı. Bu 6 kamerayı hologram görüntüleri için kullanılacağı da gelen haberler arasında.

Tüm bu haberlerin analistlerin iddaaları olduğunu hatırlatmakla beraber, gerçek olması durumunda ise iddalı bir akıllı telefon daha piyasalara girmiş olacak.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here