Ana Sayfa Android Haberleri Google'ın Yeni Uygulaması: Android'i Mi Bul

Google’ın Yeni Uygulaması: Android’i Mi Bul

-

Her şeyi bulan Google bu seferde telefonlarımızı bulabileceğini söylüyor. Find My Phone özelliği Google arama sonuçları entegrasyonu ile pratik bir çözüm gibi dursa da ne kadar güvenli olacağını henüz bilmiyoruz.

Google’ın yeni özelliği Find My Phone’u kullanabilmek için; tabi ki telefonunuzun Android olması üstüne Android’inizin de son sürüm olması gerekiyor. Pek tabi telefonunuza Google uygulamasını indirmeyi unutmamanız lazım. Telefonunuzda bulunan Google uygulamasında kullandığınız mail ile telefonunuzu arayacağınız zaman giriş yapacağınız mailin de aynı olması gerekiyor. Bu kadar gereklilikten sonra muhtemelen pek çok kullanıcı “Long Live Find My iPhone” diyecektir. Tüm gereklilikleri yerine getirdiyseniz eğer Google arama barına “Find My Phone” yazmanız yeterli olacaktır. Sonrasında Google size telefonunuzun yerini Google Haritalar üzerinden gösterecektir.

Androidimi Bul
Her şeyi bulan Google’ın, telefon bulma uygulaması “Find My Phone”.

Google’ın arama barı ile telefon bulma uygulaması çok kullanışlı olabilir, ya da çeşitli sıkıntılar yaratabilir. Anneniz evde kişisel bilgisayarınızı açıp sizi Googlelatıp yerinizi bulabilir, bu pek hoş olmazdı sanırım.

iOS kullanıcıları uzun zamandır Find My iPhone özelliği ile; iPhone, iPad, iPod ve Mac’lerin yerini bulabiliyor, kitleyebiliyor, ekrana mesaj bırakıp, cihazlarında ses çalabiliyorlar en son çözüm ise tüm cihazı tamamen silebiliyorlar.

Google’ın Find My Phone uygulamasını geliştirip geliştirmeyeceği ve Apple’ın bu konuda söylecek bir şeyleri olup olmadığı ise hala merak konusu.

25,777BeğenenlerBeğen
57,901TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here