Android 5.1

Akıllı telefon ve tablet dünyasında en çok kullanılan işletim sistemlerinden olan Android için Android 5.1 deneme sürümü sonunda yayınlandı. Basit bir ara yüze sahip olan ve daha stabil olan Android 5.1. deneme sürümünü isteyen kullanıcılar kullanabilecek.

Yeni sürüm ile birlikte piyasada yaşanan yeni özellikler için eklemeler yapılırken, en çok çift sim kart desteği ön plana çıktı. Öyle ki 2015 yılında yapılan pek çok cihazda bulunan çift sim kart özelliği, bu yeni sürüm ile birlikte çok daha stabil çalışabilecek. Konuyla ilgili ilk açıklama Android blog sayfasında yapılırken, yeni sürümün özellikleri ile ilgili bilgiler de verildi.

Güvenliğin de çok önemsendiği güncellemede, Google hesabı kilit rol oynuyor. Öyle ki fabrika ayarlarına dönüldüğünde dahi, Google hesabına giriş yapılmadan telefon kullanılamıyor. Bu bakımdan kullanıcıların cihazları üzerinde yapacakları ayarlamalar ile güvenlik konusunu üst düzeye çekebilir. Güncellemenin kısa süre içerisinde tüm cihazları kapsaması bekleniyor.

Android 5.1 Lollipop Yeni Özellikleri Sızdı

Android 5.1


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.