Samsung’un amiral gemisi olan Galaxy Note 7 için Android 7.0 hala belirsizliğini taşırken önemli gelişmeler kullanıcılara sunuldu.

Samsung’un 2 Ağustosta tanıttığı Galaxy Note 7 cihazı piyasaya giriş yaptı. Yeni cihazda merak konusu Android işletim sisteminin son tanıttığı sürümünün kullanacağı hala mera konusu. Şu anda 6.0.1 Marshmallow sürümüyle piyasaya sürülen Galaxy Note 7 modeli 2016 yılı içerisinde son işletim sistemi olan Android 7.0’a geçmesine kesin diyebiliriz. Bu konu ile ilgili bir açıklama da Samsung Mobile Başkanı Koh Dong-jin’den geldi. Açıklamada önemli bilgiler paylaşıldı.

2016 Yılı İçerisinde Gelecek!

Koh Dong-jin yaptığı açıklamada Android 7.0’ın 2016 yılı içerisinde Note 7’ye ekleneceği belirtilirken Galaxy Note 7 modelinin bir çok ülkede hala satışa çıkarılmamış olması kullanıcıların daha kısa bir sürede Android 7.0’ı kullanabileceğini de belirtti. Koh Dong-jin yaptığı açıklamada bu konu ile alakalı değerlendirmelerde de bulunurken yeni işletim sürümünün kısa bir süre sonra kullanılmasının önemini belirterek yapılacak çalışmalar ile bu geçişin yapılacağını belirtti.

note7rumor

Kullanıcılar Bu Durumdan Memnun Değil!

Samsung, Android 7.0 sürümünün geç gelmesinden ve tüm cihazlara gelmemesinden dolayı oldukça fazla eleştiride bulundu. Samsung’un bu yeni cihazının son işletim sürümü olan Andorid 7.0 ile tanışacağı günü iple çekiyorlar. Kullanıcılar sırf yeni işletim sürümünün gecikmesinden dolayı Samsung Galaxy Note 7 cihazına pek alıcı gözüyle bakmıyor. Samsung bu konuda kullanıcıların hoşnut kalmaları için çözüm bulacağını düşünüyoruz. Samsung, kullanıcılarının içini rahat tutması konusunda gerekli açıklamalarda bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here