Ana Sayfa Android Haberleri Android 9.0 Pie Alacak HTC Modelleri Açıklandı

Android 9.0 Pie Alacak HTC Modelleri Açıklandı

Zor günler geçirdiği bilinen HTC markasının güncelleme alacak modelleri açıklandı. Hangi HTC akıllı telefonları Android 9.0 Pie güncellemesi alacak? Yeni güncellemelerin ne zaman geleceği belli mi?

-

Android 9.0 Pie güncellemesi sonunda yayınlandı. Geçen hafta yayınlanan yeni güncelleme sonrasında ise birçok akıllı telefon markasından açıklamalar gelmeye başladı. Sony, Nokia derken birçok markanın Android güncellemesini alacağı modelleri açıkladığını gördük. Bu markalardan sonuncusu ise HTC oldu.

Bir zamanların en iyi akıllı telefon modellerinden biri olmasına karşın, şimdilerde çok zor günler geçirdiği bilinen HTC markası tarafından yapılan güncelleme açıklaması ise hangi modellerde Android 9.0 Pie göreceğimizi kesinleştirmiş oldu. Güncelleme açıklamalarına ve hangi modellerin güncelleme alacağından söz edelim.

HTC Android 9.0 Pie Alacak Modeller

Marka bu kez yaptığı açıklamada çok iddialı ifadeler kullanmadı. Öncelikle bunu belirtelim. Takip edenlerin hatırlayacağı gibi Android Oreo güncellemesi için HTC en iddialı açıklamaları yapan marka olmuştu. Marka desteklenen akıllı telefon modelleri için güncellemeleri 90 gün içerisinde sunacağını belirtmişti. Oreo güncellemeleri beklendiği gibi 90 gün içerisinde yayınlanmış ve HTC en azından bu konuda bir başarı elde etmişti.

Android 9.0 Pie

Android 9.0 Pie sürümü için yapılan açıklamada ise herhangi bir süre verilmedi. Sadece yeni sürüm için desteklenecek olan akıllı telefon modelleri açıklandı. Bu kez iddialı açıklamalar yok. Bu nedenle şu an için yeni güncellemenin ne zaman HTC akıllı telefonlarına geleceğini bilmiyoruz. Android 9.0 Pie güncellemesinin geleceği modeller ise şöyle;

Amiral gemisi serileri için güncellemeleri sunacağı görülen markanın, şu an için daha eski serilere güncelleme vermesi beklenmiyor. Muhtemelen bu güncellemenin gelmesi de 3-4 ay gibi bir süreyi bulacak. Fakat açıklamalar gelmediği için henüz yeni sürümün ne zaman dağıtılacağını öğrenemedik. Markanın bu konuda bir açıklama yapması halinde haberimizi güncelleyeceğiz. Şimdilik detaylar bunlar ile sınırlı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here