Ana SayfaTeknoloji HaberleriAndroid-İOS Savaşı Sonucu Apple Pes mi Edecek ?

Android-İOS Savaşı Sonucu Apple Pes mi Edecek ?

-

Android-İOS, bu savaşı kim kazanacak…

Android-İOS, 2015 Yılının sonuna geldiğimiz bu günlerde bir araştırma sonucu da Nielsen Araştırma Grubu’ndan geldi. Yapılan araştırma sonucuna göre 2015 yılının ilk dokuz ayında Amerika’da akıllı telefon sahiplerinin %52.6′sı Android işletim sistemini tercih ederken geri kalan %42.7‘lik akıllı telefon sahibi ise apple işletim sistemi İOS‘u tercih etmiş.

Andrpid-İOS Savaşı şimdilik belli oldu…

Nielsen Araştırma Grubu araştırma sonucunda dünyada liderliği elinde tutan Android işletim sistemi olmuş.  

Apple işletim sistemli İphone telefonları ile tek başına savaştığı Android karşısında bu işletim sistemini kullanan birçok akıllı telefon üreticilerini de karşısına almış. Bu rakiplerin arasında Samsung, LG, sony, Motorola gibi kendi teknolojilerini kullanan firmalar var ve ürünleri Apple göre daha cep dostu.

International Data Corporation‘ın yayınladığı son sayılarında yadıklarına göre Android dünyadaki pazar payının %82.8‘ine sahipken iOS sadece %13.9‘da kalmış.

ios-vs-android

Bu arada Nielsen Araştırma Grubu araştırması gösteriyor ki  2014 ve 2013 yılı karşılaştırmalarında da android Dünya Pazar liderliğini  elinden düşürmemiş. Yakın bir zamanda analizcilerin raporlarına göre Apple’ın 2016’daki satış beklentilerini düşürmesi gerek. Son yıllarda iPhone satışlarında patlama yaşamış olsa bile bu durum ilerleyen zamanda rakiplerinin hızla yenilenmesi ve Android Pazarı’ndan pasta kapmak isteyen proğramcıların da yeni katılımları ile Android Store‘nin patlama yapacağı ve bu durumun da, bir çok kullanıcı tarafından Android‘i seçme sebebi olacağı düşünülmektedir.  

Apple elindeki pazar payını daha da genişletip çok kazanmak istiyor ise yapacağı husus ya telefon fiyatlarını aşağılara çekmek ya  da İOS yanında Android İşletim sistemini de kullanıcılarına sunmak kaçınılmaz gibi görünüyor.

Android İOS savaşı nerede son bulacak.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here