Teknoloji firmaları son hız yeniliklerine devam etmesinin yanı sıra dev pazarda gelir yarışı da son hız devam ediyor. Yeniliklerine ve son sistem hızlı cihazlarında yeniliklerine ve modellerine devam eden firmalar, kendi aralarında gerçekleşen Pazar payı oranları ile birbiriyle yarışıyor.

Her geçen gün büyüyen kullanıcıların fazlasıyla ilgi duyarak tercih ettikleri Android, gelir maliyeti ile de İOS2u geride bırakmayı başardı. Elde edilen maliyetler çerçevesinde büyük başarı sahibi olan Android, başarıları sonucu Google Play Store’u ve Apple Store’u geçmeyi başardı.

Lider Android

android lider oldu
Kullanıcıları tarafından fazlasıyla tercih edilen, kullanımda olan Android, rakiplerine fark atarak 2 milyar kullanıcı kitlesine sahip oldu. Yapılan gelir artışı araştırmalarının yanı sıra üstün başarılar gösteren Android, başa baş gittiği dişli rakibi Apple’ı fazlasıyla geçmeyi başardı.

Apple ile Microsoft Yine Liste Başı

Yapılan araştırmalar çerçevesinde gerçekleşen araştırmalar neticesinde uygulamalar kapsamında, uygulama gelirlerinde Android, İOS’u gelirler kapsamında alt düzeyde bırakmayı başardı. Yapılan araştırmalar sonrasında Android lider olarak başa geçti.

Araştırmalar içerisinde yer alan Opera Mediaworks araştırmalar sonucunda yılın ilk çeyreğinde yer alan mobil platformlardaki toplamda meydana gelen reklam gelirlerinin de eklenmesi ile lider Android’in yüzde 45,8’le sektör içinde fazlasıyla üstünlüğü bulunuyor.

Yapılan araştırmalar neticesinde gelişen sonuçlar gösteriyor ki, Apple’ın İOS’u yüzde 45.4 oranıyla ikinci sırada yer almakta. Geride kalan yüzdeleri ise Windows Phone ve Diğer platformlar oluşturuyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here