Android Lollipop
Android Lollipop güncellemesinin kameraları çökerttiği iddaa ediliyor.

Android Police‘in verdiği habere göre, Nexus 5’te yapılan güncellemenin ardında telefonun kamerasında problemler görülmeye başlandı. Telefon Twitter, İnstagram gibi uygulamalarla açılmak istendiğinde olumsuz cevap döndürdüğü bildirildi.
LG ‘nin ürettiği akıllı telefon olan Nexus 5, kısa süre önce Android 5.1 ile gelen güncellemeyi görmüştü. Lollipop güncellemesini birçok telefondan önce gören Nexus 5 ilk güncellemenin kurbanı oldu. Lollipop güncellemesinin ardından sıklıkla görülen kamera çökmeleri kullanıcıları çileden çıkardı. Twitter, Facebook, Snapchat, Instagram gibi 3. parti uygulamalarla çalıştırılmak istendiğinde hatalar geldiği görüldü. Artan şikâyetler üzerine Google sorunu çözecek bir yama peşinde olduğu bildirildi.

lollipop
Android Police, Android lollipop’un kameraları çökerttiğini iddaa ediyor.

Google Bu Sorunun Çözümü İçin Çalışmalara Başladı

Lollipop güncellemesi henüz dünyada henüz cep telefonlarına ulaşmamışken, ilk güncelleme yapanlardan gelen haberler, mobil telefon kullanıcılarını korkutmaya başladı. 3. parti uygulamalarla çalıştırmak istenince kamerada hata alan kullanıcılar durumu Google’a bildirdi. Bu durum karşısında çözüm arayan Google sorunu çözmek için kollarını sıvamışa benziyor. Durumun ne zaman düzeleceğini konusunda henüz bir açıklama yapılmazken, cep telefon sahipleri uygulamalarını bir an önce kullanmak istiyorlar. Artan şikayetler sonrası güncellemeyi yapmak istemeyen kullanıcılar telefonlarını şimdilik bekleme durumunda tutuyor. Google yetkilileri yamayı ne zaman yapar bilinmez siz iyisi mi şimdilik telefonunuzu güncellemelerden uzak tutun. Android 5.1 altı işletim sistemlerinde sorun olmazken, 5.1 sürümü için tehlike söz konusu.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.