Ana Sayfa Android Haberleri Android Mesaj Uygulaması için Önemli Yenilikler Yolda

Android Mesaj Uygulaması için Önemli Yenilikler Yolda

Android Mesaj sistemi için gelen güncellemeler neler olacak? Google mesaj servisinin geleceği için neler düşünüyor? Sosyal medya uygulamalarıyla yarışa mı girilecek? İşte elde edilen son bilgiler....

-

Google’ın kendi işletim sistemi olarak öne çıkmaya başlayan Android işletim sistemi, şu an için mobil dünyada en çok kullanılan işletim sistemi sürümü olarak biliniyor. Özellikle son 2 yıldır kullanım oranları bir hayli artış gösteren Android için yatırımlar da devam ediyor. Google bu kez Android Mesaj servisini yenileyecek.

Yenilenmiş yüzüyle kullanıcıların karşısına çıkacağından söz edilen Android Mesaj uygulamasının nasıl değişiklikler alacağı konusunda da bazı bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Bu bilgileri değerlendirdiğimiz zaman servisin sosyal medya uygulamalarına rakip olmaya çalışacağını görüyoruz. Özellikle hedefte Snapchat uygulaması var gibi gözüküyor.

Android Mesaj Nasıl Yenilikler Alacak?

İlk olarak filtreler sisteminde bir yenilik olacağı söyleniyor. Android Mesaj servisi içerisinde yer alan kamerayı kullanarak Google artırılmış gerçeklik çekimleri yapabileceksiniz. Bunun için özel olarak hazırlanmış bazı efektler kullanılacak. Google’ın artırılmış gerçeklik efektleriyle beraber çekilmiş olan fotoğrafları mesajlar bölümünden iletmek mümkün olacak.

Yine Android Mesaj servisi içerisinde yer alan kameraları kullanarak yüz filtrelerinden yararlanmak mümkün olacak. Snapchat uygulamasında olduğu gibi yüz filtrelerini kullanmak mümkün olacak. Yüz filtrelerinden yararlanılmasının artış büyük olacak. Fakat şu an için tüm filtreler için bir açıklama yok.

Android Mesaj

Yani tam olarak hangi filtrelerin kullanılacağı konusunda net bilgiler bulunmuyor. Bunun için bir süre daha geliştiricilere sunulan beta sürümünden gelecek olan bilgileri takip etmek gerekiyor. Filtreler ve artırılmış gerçeklik kısmını bir kenara bırakacak olursak, SMS ve MMS gönderimlerinin de detaylandırılacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Animasyonlu mesajlar gönderilmesine kadar uzanan bir yenilik serisi göreceğiz. Yeni özelliklerin bir güncelleme olarak mı sunulacağı yoksa doğrudan servisin yenilenmesinin mi söz konusu olacağı ise bilinmiyor. Bu konuda yapılacak olan açıklamaları merakla bekliyoruz.

En azından şu an için Google’ın beta testlerine başladığı ve beta testleri üzerinde ilerlediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Yeni servisin ne zaman yayınlanacağını da zamanla göreceğiz. Şu an yayın tarihi konusunda net bilgiler yok.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sanal Müze Nedir?

Dijital dönüşümün farklı sektör ve alanlara entegre olmasıyla karşımıza çıkan kavramlardan biri olan sanal müze, yollara düşmeden yeni yerler keşfetmeyi mümkün kılıyor.

Bugün Koronavirüse 1.016 Kişi Yakalandı, 1.334 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 11 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.016 kişinin COVID-19 testinin...

DC Extended Universe Filmleri Sırasıyla Nasıl İzlenir?

Warner'ın DC Genişletilmiş Evreni, 2013'te piyasaya sürüldüğünden beri MCU'nun gölgesinden kaçmak için mücadele ediyor. Bu zorlayıcı yakalama oyununun stüdyoya bazı şüpheli yaratıcı...

En İyi AirPod Alternatifi Kulaklıklar – Temmuz 2020

2020'nin en iyi kablosuz kulaklıkları, hareket halindeyken müzik dinlemeyi her zamankinden daha kolay kılıyor. İster evde olun, ister dışarıda spor yaparken, kitap...

Netflix Geçmişi Nasıl Silinir – İzlemeye Devam Et Listenizi Silin

Android ve iOS'ta Netflix İzlemeye Devam Et Listenizdeki Öğeleri Silin Netflix, bir Android veya iOS cihazınız olduğunu varsayarak,...