Ana Sayfa Android Haberleri Android Q Kablosuz Kulaklık Güncellemesi Alacak

Android Q Kablosuz Kulaklık Güncellemesi Alacak

Android Q kablosuz kulaklık modelleri için yeni düzenlemeler sunacak. Android Q işletim sistemi güncellemesi sonrasında nasıl bir fark göreceğiz? Google'ın bu konuda planları neler?

-

Akıllı telefonlar için en çok tercih edilen aksesuar modelleri kulaklıklar olarak karşımıza çıkıyor. Kablosuz kulaklıkların burada etkisinin oldukça fazla olduğunu görüyoruz. Son dönemde iyiden iyiye yaygınlaşmaya başlayan kablosuz kulaklıklar için yeni bir döneme gireceğimizi de belirtelim. Android Q güncellemesi önemli değişiklikler sunacak.

Elde edilen bilgilere göre Google bu konuda özel bir çalışma yapıyor. Kablosuz kulaklık modellerinin Android akıllı telefonlarından daha kolay yönetilebilmesi adına yapılacak olan düzenlemeler, işi bir hayli kolaylaştırmış olacak. Hemen güncellemenin detaylarına ve yeni sistemin neler sunacağına geçelim.

Android Q Kablosuz Kulaklıklar Hakkında Bilgi Verecek

Yeni sistemin, detaylı bir bilgilendirme menüsü sunduğunu görmek mümkün olacak. Kulaklıklar Android Q işletim sistemi kullanan bir akıllı telefona bağlandığı zaman, telefon kulaklık hakkındaki bilgileri çekebilecek. Kulaklığın üzerinde veriler değerlendirilecek ve kulaklıkların ne kadar şarjı kaldığı konusunda bilgi verilebilecek.

Sadece genel bir gösterim sunulduğunu söylemek yanlış olur. Bu noktada gösterimin daha farklı olacağını ekleyelim. Her kulaklık teki için ayrı ayrı şarj durumu hakkında bilgi paylaşımı yapılabilecek.

Kulaklıkların şarj durumları için ayrı yarı bilgilendirme yapılmasına izin verecek olan sistemin, şarj kutusu hakkında bilgi vereceğini de ekleyelim. Şarj kutusunda da şarj için ne kadar kapasite kaldığı konusunda bilgilendirmeye yer verilecek.

Android Q

Bu yeni bir sistem olarak karşımıza çıkacak olsa da tek yenilik olmayacak. Bunun yanında bir de cihazımızı bul özelliğinin sunulduğunu göreceğiz. Tıpkı Apple’ın sunduğu cihazımı bul sistemine benzer bir sistem geleceğinden söz ediliyor. Bu sistemi kullanarak, kulaklıkların konum bilgisini almak mümkün olacak. Tabii ki belli sınırlar içerisinde çalışan bir tespitten bahsedeceğiz.

Bluetooth üzerinden yapılacak olan eşleştirme sonrasında, kulaklıkların bağlantı duruma göre konum bilgisini almak da mümkün olacak. Yeni sistemlerin Android Q işletim sisteminden sonra kullanıma girmesi bekleniyor. Tabii ki destekli olarak sunulacak modeller tam olarak hangileri olacak ya da hangi akıllı telefonlarda destek sunulacak net değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Samsung Galaxy Ion 2020 Satışa Sunuldu!

Samsung Galaxy Book Ion 2020 adında bir dizüstü bilgisayar tanıttı. Dizüstü bilgisayar, metal bir gövde içine yerleştirilmiş ultra ince, taşınabilir ve hafif bir...

Huawei Nova 7 Geliyor!

Aralık 2019'da Huawei, Nova 6'yı piyasaya sürdü. Temel modelin piyasaya sürülmesinden sonra, Nova 6 Pro modelinin piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Fakat yeni bir rapor, Çinli teknoloji devinin Pro...

Huawei Mate Xs Kutu Açılımı!

MWC 2020 iptal edildikten sonra Huawei, planlanan lansman etkinliğine devam etmeye karar verdi, ancak Çinli bir dev, yeni cihazlarını duyurmak için de bir Sanal Basın...

Google, Pixel Üssünü Çin’den Vietnam’a Taşıyor!

Google, üssünü Çin'den Vietnam'a taşıma sürecini hızlandırmak için fazla mesai harcıyor. Geçen yıl Google, Pixel 4 üretim hattını da kısmen taşımıştı. Bu yıl şirket, Vietnam'da çıkacak...

Realme 6 ve 6 Pro Telefonlarının Fiyat Listesi Ortaya Çıktı!

Realme, 5 Mart'ta Realme 6 ve Realme 6 Pro akıllı telefonlarını piyasaya sürecek. Lansmana birkaç gün kala sızıntılar arttı. Bir yayın ise, Realme 6 ikilisinin...