Android sisteme uyarlı ampuller
Android sisteme uyarlı ampuller

İnsanlar tarih sahnesine çıktıkları ilk dönemlerde günün belli zamanlarında karanlıkta kalıyorlardır. Daha sonra ortaya çıkan ateş kavramıyla doğal bir ışık kavramı oluşmuş; insanların temel ihtiyaçlarından olan yemek, ısınma ve aydınlanma gibi sorunlara ilk kez çözüm üretilmiştir. Ayrıca yabani hayvanlardan korunmak için kullandıkları ateşi, yemek yapımında da etkili olarak insan hayatında yer eden en büyük devrimlerden biri olmuştur.

Yapay Işık Kaynaklarında Devrim

İnsanlar gün geçtikçe mağara hayatından kurtulmuş, ev denilen çeşitli maddelerden yapılan bina biçimlerinde ikamet etmeye başlamışlardır. Bu oturdukları biçime ışığı dorudan monte edememiş, yeni oluşumlar içine girmişlerdir. 18. yüzyılda elektriğin bulunmasıyla beraber yapay ışık kaynakları da zamanla ortaya çıkmış, insanların beğenisini ilk çıktığı andan itibaren kazanmıştır. Zamanla her evde yer alan bu ampul denilen ışık kaynakları da karşımıza çıkan sorunlarla bazen kullanışsız hale geliyor. Ampul patlaması ve elektriklerin kesilmesiyle beraber yine karanlık ortamlarla karşı karşıya gelebiliyoruz.
Bu tarz sorunlara her zaman yeni çözümler üretilebilir. Ampul sorununa üretilen son çözüm akıllı telefon destekli çalışan ampullerin ortaya çıkmasıdır. Herhangi bir elektrik kesintisinde ve ampul arızalarında bu aleti işleme sokarak kalıcı bir çözüm yaratabiliriz. Böylelikle karanlıkta mum ya da gaz lambası arama günlerimiz sona erecektir. Kalıcı bir çözüm niteliğini taşıyan bu ampuller ileride her evde yerini alarak; işlev kitlesini geliştirecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here