Google

Dünya devi Google Android işletim sistemi kullanan telefonları USB girişlerini değiştireceğini açıkladı. Android telefonlar için farklı bir USB girişi kullanılacağını duyuran ve bunun sebebinin ise daha faydalı olacağını gösteren Google bakalım nasıl bir yok izleyecek.

USB girişlerini değiştirme yoluna giden Google’nin Android telefonlara nasıl bir katkıda bulunacağını da açıklaması kullanıcıların beklentilerini karşılayacak mı bilinmez ama değişimin yararlarını haberimizden okuyabilirsiniz.

USB 3-C teknolojisinin faydaları neler?

Google‘ın geliştireceği USB 3-C  teknolojisinin Android cihazlar için daha hızlı veri aktarımı ve aynı anda bir çok işlevi gerçekleştireceği belirtiliyor. Bu teknolojiyle birlikte Android cihazlar da birden fazla işlevi nasıl yapacağınızı da belirten Google, aynı anda cihazınızı hem şarj edip hem de veri aktarımı yaparken diğer yandan ise 4 K video izlemenin artık hayal olmayacağını belirtiyor. Tüm bunları USB 3-C teknolojisi ile başarmayı hedefleyen Google, tüm bu yeniliklerin USB ara kablosunu değiştirip USB 3 standartlarını yakalamayı hedefliyor.

Google Daydream VR Platformunu Geliştiricilere Açtı

USB 3C

İlk olarak Google’ın ChromeBook Pixel üzerinde geliştirdiği bu teknoloji, aynanda bir çok işlevi yapmanızı sağlamanın yanı sıra, hayatınızda bir çok alanda kolaylık sağlayacak. 2015 yılının ilk yarısından sonra tüm Android telefonlarda kullanmayı hedeflediği USB 3-C teknolojisinin, normal USB çıkışlarından biraz daha küçük olacağı da açıklanan özellikler arasında. Android ve ChromeBook kullanıcılarının yararlanacağı bu teknoloji 2015’de en çok beklenenler arasında.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.