Android wear yeni bir uygulama ile karşınızda.

Akıllı telefonlar, yüksek bir mali kaynak ile sahip olunabilen cihazlar, hırsızlık ve kayıp durumlarına en çok maruz kalabilen teknolojik unsur olarak kendisini gösteriyor. Yalnız yeni çıkan uygulama ile sahip olduğunuz akıllı telefonu, saatiniz aracılığıyla bulabileceksiniz. Akıllı telefonlarınıza bu özelliği getiren uygulamanın adı ise Android Device Manager olarak belirlendi.

Android Device Akıllı Saatlere Geliyor

Android Device Manager
Akıllı saatlerden telefonlarınza ulaşmak artık mümkün

Android Wear içeren akıllı telefonlarda kendisini gösteren Android Wear, ilk olarak 2013 yılında Google tarafından piyasaya sürülmüş olup, akıllı telefonların konumlarını belirlenmesinde önemli bir yer tutmuş oluyordu. Kaybedilen akıllı telefonlara sesli bir bildirim göndererek ya da haritaların desteği ile tam konumunu belirleyerek bulma imkanını kullanıcılara sunuyordu.

Android cihazlarda yer alan bu uygulama yakın bir süre içerisinde akıllı saatlerle de tanışacak. Google Blog aracılığıyla müjdelenen Android Device Manager, önümüzdeki haftalarda Moto 360 gibi akıllı saatlerde yer alan bir Android Wear uygulaması olarak kullanıcılarla paylaşılacak.

Önceki dönemlerde telefonlara çağrı atma döneminin modası bu uygulama ile geçmiş gibi görünse de teknoloji severlerin arasından Android Device Manager’i kullanmak istemeyen kullanıcılar elbette ki karşımıza çıkan tipler olarak kendisini gösterecektir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.