Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda baş belası olan otomatik metin düzeltme özelliği nasıl kapatılır bugün sizlere bunu rehber eşliğinde aktaracağız.

Otomatik metin düzeltme aslında işe yarayan bir özellik bazı durumlarda sizi kurtarabilir. Ancak otomatik metin düzeltme özelliği çoğu kelimeyi her seferinde yanlış düzeltmekte. Hatta o kadar sinir bozabiliyorki o düzeltiyor siz tekrar yazıyorsunuz o tekrar düzeltiyor. Sonunda telefonunuzdan olabiliyorsunuz.

Bu sorunu düzeltmek adına ilk yapmanız gereken ayarlar bölümüne girmek.

Daha sonra ayarlar bölümünde giriş yapan kullanıcılar alt tarafta yer alan cihazım bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra ise Dil ve Giriş seçeneğine geçiş yapmalısınız.

android metin1

Daha sonra ise Klavye ve Giriş yöntemi kısmını göreceksiniz sağ tarafta bulunan ayarlar veya çark butonuna tıklayınız.

android metin2

Burada ise otomatik metin düzeltme seçenekler yer alıyor. Sizlerde kolay bir şekilde otomatik metin düzeltme ayarını kapatabilirsiniz. Olurda daha sonra sanmıyorum ama tekrar açmak isterseniz eğer aynı şekil adımları uygulayarak otomatik metin düzeltmeyi açabilirsiniz.

android metin3

Arkadaşlar bir kaç mesaj geldi. 2. resimdekinden sonra ne yapacağız şeklinde. Arkadaşlar yukarıdaki resimdeki gibi öngörücü yaz ve otomatik değiştirmeyi kapatmanız gerekiyor. Hepsi bu kadar. Yani zor bir şey değil. Resimlere tek tek bakarak bile yazıları okumadan bile yapabilirsiniz. Sadece 1 dakikalık bir işlem kadar sürmekte.

Olurda yapamazsanız veya telefonunuz farklı ise yorum yazarak destek alabilirsiniz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here