Ana Sayfa İpucu Android'de Timelapse Video Nasıl Oluşturulur?

Android’de Timelapse Video Nasıl Oluşturulur?

Uzun soluklu videolarınıza biraz daha hız vermek ister misiniz? O halde aşağıdaki uygulamayı deneyebilirsiniz...

-

Bazen bir anı kaydetmek veya bir süre saklamak için çok uzun videolar yapıyoruz. Ancak dakikalarca süren videolar bazen biraz monoton görünüyor. Sıkıcı videolara biraz heyecan katmak için Timelapse (hızlandırılmış) videolar en iyi seçenek oluyor.

Timelapse, videoları ilginç ve normalden oldukça farklı kılan en iyi şeylerden biridir. Belirli bir süreç içeren videolarınızı hızlı bir döngüye sokmanıza yardımcı olacak bu özellik, uzun soluklu videolarınıza farklı bir renk katacak.

Videodan Timelapse Oluşturma!

1. Ücretsiz Google Hyperlapse Mobile uygulamasını Play Store’dan İndirip yükleyin.

2. Ana sayfada 2 seçenek göreceksiniz. Import düğmesine dokunun.

Android'de Timelapse Video Nasıl Oluşturulur?3. Şimdi galeriden dönüştürmek istediğiniz bir video seçin. Video uygulamada görünecektir. 4x hıza dönüştürüldüğünde videonun ne kadar daha uzun olacağını en üstte görebilirsiniz. Videonun uzunluğunu ayarladıktan sonra devam etmek için onay kutusunu onaylayın ve devam simgesine tıkladığınızda videonun içe aktarılması birkaç saniye sürecektir.

Android'de Timelapse Video Nasıl Oluşturulur?

4. Alttaki kırmızı noktayı hareket ettirerek videonun hızını farklı seçebilir ve bunları önizleyebilirsiniz. 2x, 3x, 4x, 8x, 16x veya 32x arasından en uygun hızı seçin. Bu uygulama aynı zamanda her kare hızında en üstteki videonun uzunluğunu gösterir.

Android'de Timelapse Video Nasıl Oluşturulur?

5. Videonuzu iyileştireceğini düşündüğünüz en yüksek hızı seçtikten sonra, “onay” düğmesine dokunun

6. Şimdi, uygulama videoyu Hyperlapse’a dönüştürürken birkaç saniye beklemeniz gerekecek. Bir sonraki ekranda, timelapse’ı doğrudan WhatsApp, Instagram, Telegram vb. uygulamalarda paylaşabileceğiniz bir ekran çıkacak. Ayrıca hızlandırmak istediğiz videoya farklı hız seçenekleri ekleyebilirsiniz.